Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

TRT'den Belgesel Ödülleri

6 Nisan 2017 10:36

TRT, 2009 yılından bu yana düzenlenmekte olduğu TRT Belgesel Ödülleri'nin 9'uncu yılında bir ilke daha imza atıyor ve fikir aşamasındaki belgesel film projelere destek sağlıyor.
Kamu yayıncılığını ilke edinen TRT, belgesel yapımını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla, 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri kapsamında uygun görülen iki belgesel film projesini ödüllendirecek. Desteklenecek belgesel film projeleri hayata geçirilerek, bir sonraki yıl düzenlenecek olan ve gördüğü yoğun ilgiyle belgesel alanında ülkemizin en prestijli film festivali sayılan TRT Belgesel Günleri'nde gösterime girecek. Filmler ayrıca TRT Belgesel kanalında da yayınlanma fırsatı bulacak ve uluslararası festivallerde yer bulması için teşvik edilecek.
9.TRT Belgesel Ödülleri'ne bu yıl Dominik Cumhuriyeti'nden Rusya'ya, Mısır'dan Çin Halk Cumhuriyeti'ne, Kanada'dan Japonya'ya 78 ülkeden 677 başvuru yapıldı. Her geçen yıl kendi rekorunu kıran TRT Belgesel Ödülleri kültür ve sanat dünyamıza katkı sağlamaya devam ediyor.
Proje Destek Yarışmasının kazananları 15 Mayıs 2017 Pazartesi gecesi düzenlenecek olan Gala'da ilan edilecek. Dünyanın dört bir yanından gelen yönetmenler, sektör temsilcileri, basın mensupları ve özel davetlilerin katılacağı Gala, TRT TV kanallarından canlı yayınlanacak.
9.TRT Belgesel Ödülleri Proje Destek Yarışmasına başvurular için son tarih 28 Nisan 2017 Yarışmaya başvuru ve ayrıntılı bilgi www.trtbelgesel.com adresinde.bltszlk

6 Nisan 2017 10:57

TRT Belgesel ödüllerine hem destek hemde diğer ülkelerden başvuru yaptıkları için sevindim..Belgesel alanında inşallah dahada gelişecez..TRT Belgesel'e bende destek veriyorum..Başarılar dilerim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica