36. İstanbul Film Festivali "Ulusal Altın Lale Yarışması"nda Bugün İki Film Var posteri

36.İstanbul Film Festivali "Ulusal Altın Lale Yarışması" bugün iki filmin daha gösterimiyle devam ediyor. Beyoğlu Atlas Sineması'nda yapılacak Mahalle ve İşe Yarar Bir Şey filmlerinin gösterimleri 19:00 ve 21:30'da gerçekleşecek. 

MAHALLE

INSIDE | Yönetmen: Buğra Gülsoy, Serhat Teoman / Senarist: Buğra Gülsoy, Serhat Teoman, Emre Erkan / Görüntü Yönetmeni: Serkan Güler / Kurgucu: Ahmet Can Çakırca / Özgün Müzik: Toygar Işıklı / Oyuncular: Buğra Gülsoy, Serhat Teoman, Emre Erkan, Selahattin Töz, Hazar Ergüçlü, Selen Öztürk, Gökşen Ateş, Gökhan Soylu
İstanbul'da kenarda köşede kalmış, orta sınıfın hapsolduğu, kendi yasalarını kendi yazan bir mahalle... Ömer, Sabri ve Kenan bu mahallede doğmuş büyümüş üç esnaf, üç arkadaş. Üçü de evli, çocukları var. Bir de mahallenin sözü dinlenen abisi, yasa koyucu ve uygulayıcısı Tahsin... Huzurları, bir gerçeğin ortaya çıkışıyla bozulur.


İŞE YARAR BİR ŞEY

SOMETHING USEFUL | Yönetmen: Pelin Esmer / Senarist: Pelin Esmer, Barış Bıçakçı / Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki / Kurgucu: Pelin Esmer, Evren Luş / Oyuncular: Başak Köklükaya, Öykü Karayel, Yiğit Özşener 

Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş... Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla! Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor. Peki Yavuz? Hareketsiz yatıyor bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan'ı bekliyor, belki de Leyla'yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen katil ile şairi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica