Cannes Film Festivali 2017 Programı Açıklandı posteri

Bu sene 70. kez düzenlenecek olan, Monica Bellucci'nin sunuculuk, Pedro Almodovar'ın jüri başkanlığı yapacağı Cannes Film Festivali 17 - 28 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek. İşte festivalin programında yer alan filmler.

Açılış Filmi
Ismael's Ghosts ( Arnaud Desplechin )

Ana Yarışma
120 battements par minute ( Robin Campillo )
The Beguiled ( Sofia Coppola )
The Day After ( Hong Sang-soo )
A Gentle Creature ( Sergei Loznitsa )
Good Time ( Benny & Josh Safdie )
Happy End ( Michael Haneke )
Jupiter's Moon ( Kornél Mundruczó )
In the Fade ( Fatih Akın )
The Killing of a Sacred Deer ( Yorgos Lanthimos )
L'amant Double ( François Ozon )
Loveless ( Andrey Zvyagintsev )
The Meyerowitz Stories ( Noah Baumbach )
Okja ( Bong Joon-ho )
Radiance ( Naomi Kawase )
Redoubtable ( Michel Hazanavicius )
Rodin ( Jacques Doillon )
Wonderstruck ( Todd Haynes )
You Were Never Really Here ( Lynne Ramsay )

Belirli Bir Bakış
After the War (Après la guerre) - Annarita Zambrano
April's Daughter (Las hijas de Abril) - Michel Franco
Barbara - Mathieu Amalric
Beauty and the Dogs (Aala kaf ifrit) - Kaouther Ben Hania
Before We Vanish - Kiyoshi Kurosawa
Closeness (Tesnota) - Kantemir Balagov
The Desert Bride (La novia del desierto) - Cecilia Atan & Valeria Pivato
Directions (Posoki) - Stephan Komandarev
Dregs (Lerd) - Mohammad Rasoulof
Jeune femme - Léonor Serraille
L'Atélier - Laurent Cantet
Lucky (Fortunata) - Sergio Castellitto
The Nature of Time (En attendant les hirondelles) - Karim Moussaoui
Out - Gyorgy Kristof
Western - Valeska Grisebach
Wind River - Taylor Sheridan

Yarışma Dışı
Blade of the Immortal ( Takashi Miike )
How to Talk to Girls at Parties ( John Cameron Mitchell )
Visages, Villages ( Agnes Varda & JR )

Özel Gösterimler
12 Jours ( Raymond Depardon )
Claire's Camera ( Hong Sang-soo )
Demons in Paradise ( Jude Ratman )
An Inconvenient Sequel ( Bonni Cohen & Jon Shenk )
Napalm ( Claude Lanzmann )
Promised Land ( Eugene Jarecki )
Sea Sorrow ( Vanessa Redgrave )
They ( Anahita Ghazvinizadeh )

Geceyarısı Gösterimleri
The Boss Baby ( Tom McGrath )
The Merciless (Bulhandang) - ( Byun Sung-hyun )
Prayer Before Dawn | Jean - ( Stéphane Sauvaire )
The Villainess (Ak-nyeo) -  ( Jung Byung-gil )

Sanal Gerçeklik
Carne y arena - ( Alejandro González Iñarritu )

Kısa Metraj Yarışması
Across My Land ( Fiona Godivier )
Damiana ( Andrés Ramirez Pulido )
A Drowning Man ( Mahdi Fleifel )
Katto (Ceiling) ( Teppo Airaksinen )
Koniec widzenia (Time to Go) - ( Grzegorz Mołda )
Lunch Time ( Alireza Ghasemi )
Pépé le Morse (Grandpa Walrus) - ( Lucrèce Andreae )
Push It ( Julia Thelin )
Xiao cheng er yue (A Gentle Night)  - ( Qiu Yang)

Cinéfondation 
Afternoon Clouds ( Payal Kapadia )
Atlantída, 2003 (Atlantis, 2003) - ( Michael Blaško )
Ben Mamshich (Heritage) - ( Yuval Aharoni )
Camouflage ( İmge Özbilge )
Deux égarés sont morts ( Tommaso Usberti )
Give up the Ghost  ( Marian Mathias )
Heyven (Animal) - ( Bahman & Bahram Ark )
Láthatatlanul (Invisibly) - ( Áron Szentpéteri )
Lejla ( Stijn Bouma )
Paul est là (Paul is Here) - ( Valentina Maurel )
Pequeño manifiesto en contra del cine solemne (Little Manifesto Against Solemn Cinema) - ( Roberto Porta )
À perdre haleine - ( Léa Krawczyk )
Tokeru  ( Aya Igashi )
Vazio dlo lado de fora (Empty on the Outside) - ( Eduardo Brandão Pinto )
Wild Horses ( Rory Stewart )
Yin shian bien jian gon lu (Towards the sun) - ( Wang Yi-Lang )

Son Yorumlar

Yandex.Metrica