AUFF: Festivalden Notlar - 2 - posteri

28. Ankara Uluslararası Film Festivali hafta sonu da yoğun katılımla devam etti. Tatil günlerine denk gelmesi ile daha çok izleyicinin katılım gösterdiği festivalde film gösterimleri de dolu salonlarda devam etti. Organizasyon anlamında da oldukça başarılı olan festival sorunsuz bir şekilde ilk hafta sonunu geride bıraktı. 

Filmlerin yanı sıra "Belleklerdeki Sinema Paneli" ve "Çocuklarla Bir Filmi Tanımak" adlı etkinlikler oldukça ilgi çekiciydi ve sinemaseverler ve ailelerden tam not aldı. Profesör ve alanında uman isimlerin katıldığı gösterimler önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Filmlere gelecek olursak; ilk notlarımızda da belirttiğimiz gibi eski filmlere, usta yönetmenlerin klasiklerine sinemaseverlerin ilgisi çok daha yoğun. Bergman'ın "Bir Yaz Gecesi Gülüşleri" , Antonioni'nin "Yolcu" , Jacques Rivette'in "Dörtlüler Çetesi" , Wim Wenders'in "Paris, Texas" ve Luis Garcia Berlanga'nın "Cellat" filmleri neredeyse kapalı gişe oynadı ve izleyicilerin salon çıkışı mutluluğu net bir şekilde gözlemlenmekteydi. 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica