AUFF "Ulusal Yarışma" Gösterimleri Bugün Başlıyor posteri

28.Ankara Uluslararası Film Festivali tüm coşkusuyla devam ederken, "Ulusal Uzun Film Yarışması" da bugün start veriyor. İki filmin gösterimiyle başlayacak olan yarışmanın jürisi ise Onur Ünlü, Emrah Serbes, Hasan Akbulut, Nihal Yalçın ve Olena Yershova Yıldız
Büyülü Fener sinemasının 1. salonunda gerçekleşecek olan gösterimleri 11:30 (Rüzgarda Salınan Nilüfer) ve 14:00'te (Genco)

Rüzgarda Salınan Nilüfer

Yönetmen / Director: Seren Yüce

Senaryo Screenplay: Seren Yüce

Oyuncular CastTolga Tekin, Songül Öden, Tülay Günal, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pakel, Taha Yusuf Tan

Orta yaşlarına varmış olan Handan ve Korhan çifti İstanbul'un zengin semtlerinden birinde sıradan bir yaşam sürmektedirler. Handan kendine meşguliyet yaratabilmek için sürekli uğraşlar icat etmekte, Korhan'dan da her seferinde destek beklemektedir. Korhan'sa seneler içinde Handan'ın heveslerinin hiçbir yere varamadığını görmüş, bu hevesleri çok ciddiye almamayı öğrenmiştir. Kocasından umduğu desteği bulamayınca içindeki boşluğu doldurmak için yazar olan arkadaşı Şermin'e özenir ve yazarlığa niyet eder. Handan'ın bu arzusu kıskançlığa dönüşerek iki aile arasındaki dengeyi bozmaya başlar.

Genco

Yönetmen / Director: Ali Kemal Çınar

Senaryo Screenplay: Ali Kemal Çınar

Oyuncular / CastAli Kemal Çınar, Salih Demir, İhsan Şakar, Teymûr Evdikê, Berrin Çelik

Ali Kemal daha beş yaşındayken başka dünyadan gelen biri ona süper güçler verir. Ama verilen bu güçler sınırlıdır. Kendisine verilen bu sınırlı güçlerle insanlara yardım eder. Kimliğini gizlemek için kostüm giyer ve kendisini Gênco olarak tanıtır. Ali Kemal arkadaşıyla birlikte vejetaryen bir kafe işletir. İşleri gittikçe kötüye gider. Ali Kemal'in sınırlı güçleri kendisini zaman zaman gülünç duruma düşürür. Bu durum Ali Kemal'i bunalıma sokar ve Ali Kemal bir süre evden çıkmaz. Daha önce kendisine yardım ettiği Salih bir gün kapısını çalar. Kız kardeşine yardım etmesini ister. Ali Kemal istese de, gücü yetmediğinden Salih'e yardımcı olamaz. Salih bu durumun üstüne gider ve Ali Kemal'le birlikte Ali kemal'in gücünü geliştirmek için çalışmaya başlarlar.


Son Yorumlar

Yandex.Metrica