AUFF "Ulusal Uzun Film Yarışması" Gösterimlerinde Bugün posteri

28. Ankara Ulusalararası Film Festivali'nde sona yaklaştıkça heyecan artıyor. Bugün "Ulusal Uzun Film Yarışması"nda üç filmin gösterimi ekiplerin katılımıyla gerçekleşecek. 11:30 (Albüm) , 14:00 (Siyah Karga) ve 19:00'da (Kaygı) gerçekeleşecek gösterimler Büyülü Fener salon 1'de sinemaseverlerle buluşacak. 

Albüm 

Yönetmen / Director: Mehmet Can Mertoğlu

Senaryo Screenplay: Mehmet Can Mertoğlu

Oyuncular CastŞebnem Bozoklu, Murat Kılıç, Muttalip Müjdeci, Müfit Kayacan

Cüneyt ile Bahar Bahtiyaroğlu, Antalya'da yaşayan, otuzlu yaşlarının sonuna merdiven dayamış, sekiz yıllık evli bir çifttir. Cüneyt bir lisede tarih öğretmenliği yapmakta, Bahar ise bir vergi dairesinde memur olarak çalışmaktadır. İkili, doğal yollardan çocuk sahibi olamadıkları için evlat edinmeye karar vermiştir ama müstakbel çocuklarının gelecekte kendilerini biyolojik olarak da ebeveyn sanmasını istiyorlardır. Bu amaçla Bahar'ın hamile kılığında olduğu fotoğraflar çekip düzmece bir hamilelik albümü oluşturmaya başlarlar.

Siyah Karga 

Yönetmen / Director: M. Tayfur Aydın

Senaryo Screenplay: M. Tayfur Aydın

Sara, İran asıllı, 30 yaşında bir sinema oyuncusudur.İran'da doğup, 21 yaşına kadar İran'da yaşamıştır. Daha sonra oyuncu olmak için Fransa'ya gidip bir daha İran'a hiç geri dönmemiştir. Fransa'da oyunculuk yaptığı için ailesi ile arası açılmış ve dışlanmıştır. Ülkesi İran, onun hakkında tutuklama kararı çıkarmıştır. Sara'nın babası ölmek üzeredir, kızı Sara'yı son bir defa görmek ve kardeşi Elahe'ye sahip çıkması için ona bir mektup yollar, bu mektupta büyük sırlar gizlidir. Sara, Hafa yoluyla Türkiye'ye ordandan da Batman'a geçer. Buradan da bazen araba, bazen at sırtında İran'a büyük yolculuk başlar. Bu yolculuk başta Sara olmak üzere, hiç kimse için kolay olmayacaktır.

Kaygı / Inflame

Yönetmen / Director: Ceylan Özgün Özçelik

Senaryo Screenplay: Ceylan Özgün Özçelik

Oyuncular CastAlgı Eke, Özgür Çevik, Kadir Çermik, Boncuk Yılmaz, Selen Uçer, Asiye Dinçsoy

Haber kanalında kurgucu olarak çalışan 30'lu yaşlarındaki Hasret uzun süredir aynı kâbusu görmektedir. Tekrarlayan kâbusla aklına bir soru düşer: Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi? Toplumsal bellek ve etki alanları temeline oturan psikolojik gerilim Kaygı, müzisyen anne-babası 20 yıl önce trafik kazasında ölen bir kadının kâbusuyla ilerliyor. Hasret, gerçekle sanrının paslaştığı tekinsiz bir ülkede yaşıyor. Geçmişini hafızasında arıyor.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica