AUFF "Ulusal Uzun Film Yarışması" Gösterimlerinde Bugün posteri

28. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde bugün "Ulusal Uzun Yarışma"da iki film gösterime giriyor ve bu kategorideki gösterimlerde son buluyor. Bundan sonrası jürinin vereceği karara bağlı ve sonuçlar kapanış töreninde açıklanacak. Bugünkü son gösterimler 14:00 (Babamın Kanatları) ve 19:00'da (Martı) Büyülü Fener salon 1'de yapılacak.

Babamın Kanatları 

Yönetmen / Director: Kıvanç Sezer

Senaryo Screenplay: Kıvanç Sezer

Oyuncular / CastMenderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip, Tansel Öngel

İbrahim ve yeğeni Yusuf İstanbul'da lüks bir şantiyede çalışan inşaat işçileridir. İbrahim ileri seviyede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşlı ve hasta İbrahim'in tersine Yusuf hırslı ve gelecek için umut dolu bir gençtir.

Zorlu ve güvenliksiz koşullarda çalışmalarının bir sonucu olarak bir işçi yüksekten düşerek hayatını kaybeder. Firma ise olayın hukuki sorumluluğunu atmak için ölen işçinin ailesine kan parası teklif eder. İbrahim bu olayı duyduğunda ailesini düşünmeye başlar. Depremzede olan ailesi de yeni bir ev sahibi olmaya hak kazanmış olsa da uzun yıllar sürecek taksitleri ödemek zorundadır. Ancak para yoktur. Kanseri İbrahim'i eninde sonunda ölüme götüreceği için aklında şu soru canlanır: Bir insanın hayatının değeri nedir ve bu neye mal olur?

Martı 

Yönetmen / Director: Erkan Tunç

Senaryo / Screenplay: Erkan Tunç

Oyuncular / Cast: Onur Buldu, Sahra Şaş, İrem Sak, Öner Erkan

Hikâyemiz İzmir Torbalı'da, dağlar arasında kalmış, küçük bir tavuk çiftliğinde geçer. Çiftlikte bakıcı olarak çalışan Yakup ve ondan yaşça genç karısı Mediha'nın sıkıcı hayatları ile çiftliğe yardımcı olarak gelen Rıza ve karısı Nurgül'ün görünürde eğlenceli olan hayatları, bu dar ve boğucu bir mekânda kesişecek ve karakterlerin iç dünyalarının ortaya çıkmasına, kendileriyle yüzleşmelerine vesile olacaktır.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica