Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bob Dylan’ı oynarken korktum

5 Eylül 2007 00:00
64. Venedik Film Festivali’nde merakla beklenen yapımlardan biri de ABD’li yönetmen Todd Haynes’in “I’m Not There” (Orada Değilim) adlı film.

Galası bugün yapılacak filmde Haynes, ünlü sanatçı Bob Dylan’ın hayatını anlatıyor. Filmin en ilginç yanı ise Bob Dylan’ı altı farklı sanatçının canlandırması. Bu sanatçılar; Richard Gere, Marcus Carl Franklin, Christian Bale, Heath Ledger, Ben Whishaw ve en ilginci de Cate Blanchett...

“I’m Not There” adlı filmde, Dylan’ın kolayca tanımlanabilecek bir tip olmaktan çıkarıldığı mesajı veriliyor, onu bir katetgoride değelendirmenin ne kadar zor olduğu anlatılıyor.

İki buçuk saatlik film önce basın mensuplarına gösterildi. Gösterim sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan yönetmen Todd Haynes, “Cate Blanchett’ın Dylan’ı canlandırırken çok korktuğunu, bunun onun için ürkütücü bir deneyim olduğunu kendisine söylediğini” belirtti.

38 yaşındaki Cate Blanchett ise gösterime katılmadı.

Blanchett daha önce “The Aviator” adlı filmde Katharine Hepburn’ü canlandırarak En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülüne layık görülmüştü.

Cate Blanchett Venedik’te eleştirmenlerden büyük övgü aldı. Otoriteler, Blanchett’ın “I’m Not There”le bir Oscar daha kazanabileceğini söylüyor.enigmacuture

18 Mart 2009 12:25

cate her rolü oynar. çok başarılı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica