Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Altın Aslan Ang Lee nin

10 Eylül 2007 00:00
Film, II. Dunya Savasi sırasında Japon isgali altındaki Cin'in en buyuk kenti Sangay'da, bir grup ogrenci tarafindan hukumetin istihbarat sefine karsi duzenenecek bir suikasti konu aliyor. Dunya capinda gise rekorlari kiran epik saheser “Crouching Tiger, Hidden Dragon” (Kaplan ve Ejderha) ve 3 Oscar, 3 Altın Kure ve 4 BAFTA odulu alan “Brokeback Mountain”ndan (Brokeback Dagı) sonra Ang Lee, “Lust Caution” ile kendine has, carpici ve dunya capinda izleyicileri sasirtacak bir Asya oykusunu beyazperdeye tasiyor.

"Kaplan ve Ejderha" nın senaryo yazarlarini ve yapimcilarini bir araya getiren filmin kadrosunda, Cannes Film Festivali 'En Iyi Erkek Oyuncu' odulu sahibi Tony-Leung Chiu Wai ve “Son Imparator” ve “Ikiz Tepeler” gibi dunyaca unlu yapimlarla tanidigimiz Joan Chen yer aliyor.

Oscar ödüllü Tayvan doğumlu yönetmen Ang Lee'nin 2007 tarihli son filmi "Lust Caution", "Aşk Ruleti" adıyla 19-28 Ekim 2007 tarihleri arasinda gerceklestirilecek 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde açılış filmi olarak gosterilecek ve 02 Kasım 2007’de D Productions tarafindan Turkiye’de gösterime girecek.enigmacuture

17 Mart 2009 13:47

beni heyecanlandıran bir kaç isimden biri çok da başarılı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica