Payidar Tüfekçioğlu'nu Kaybettik posteri

Bir süredir karaciğer nakli için donör bekleyen ve tedavisi sürdürülen Payidar Tüfekçioğlu hayatını kaybetti. Tiyatro, TV ve Sinema dünyasının tanınmış ismi ve emekçisi olan Tüfekçioğlu, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda görev almaktaydı.

1962 yılında İzmir'de dünyaya gelen, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan sanatçı, daha sonra devlet tiyatrolarında görev almıştır. Bursa, Antalya ve İstanbul devlet tiyatrolarında sırasıyla çalışan Tüfekçioğlu, oyunculuk performanslarının yanı sıra yaptığı dublajlarla da tanınıyordu. Sylvester Stallone, Clint Eastwood, Morgan Freeman ve Bruce Willis seslendirmeleriyle sinemaseverlerin sesini de hafızasına aldığı sanatçımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine ve sanat camiamıza baş sağlığı diliyoruz. 

Tüfekçioğlu'nun cenazesi yarın (19 Mayıs Cuma), Üsküdar Tekel Sahnesi'nde düzenlenecek tören sonrası Çengelköy Mezarlığı'na defnedilecek.

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 21 Mayıs 2017 08:17:37

7

Payidar tüfekçioğlu hem iyi bir oyuncuydu hem iyi bir dublaj sanatçısıydı vede ödüllü bir tiyatro oyuncusuydu allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Yandex.Metrica