"Köprü"den Fragman Atölyeleri posteri

Köprüde Buluşmalar, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteği ile post-prodüksiyon aşamasında olan veya tamamlanmış filmler için Türkiye'de ilk kez Fragman Atölyeleri serisi yapıyor. 2017 yılı içerisinde iki kere düzenlenecek atölyelerin birincisi 14 Haziran-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

Filmlerin tanıtımı ve pazarlanması için en önemli malzemelerden biri olan fragmanın yapım aşamasının önemini vurgulamayı ve Türkiye'de yüksek kalitede fragman üretiminin artmasını hedefleyen atölye aynı zamanda kurgucuların fragman yapımında uzmanlaşmasına da destek olmayı amaçlıyor. Atölyeye deneyimli kurgucular ve tamamlanmakta olan kurmaca ve belgesel filmleri ile yapımcılar, 1 Haziran Perşembe gününe kadar başvuru yapabilecekler.

Başvuranlar arasından deneyimli 4 kurgucu ile 4 yapımcı atölyeye seçilecek. Atölye programı panel, kapalı grup çalışması, film - fragman gösterimleri ve profesyonel stüdyoda kurgu şeklinde gerçekleşecek. Atölyeye seçilenler Türkiye'den ve uluslararası sektörden kurgucu ve pazarlama uzmanı eğitmenler ile çalışacaklar. Atölyenin eğitmenleri Benjamin Mirguet ( Kurgucu, Yönetmen / Momerade), İmre Tezel ( Kurucu / Paz Film Ajansı), Osman Bayraktaroğlu (Kurgucu) olarak belirlendi.

Seçilen her kurgucunun eşleştirildikleri filmin yapımcısı ve eğitmenler ile yapacakları strateji toplantısı ile atölye başlayacak. Ardından kurgucular filmin fragmanının kurgusunun ilk versiyonu üzerine çalışacaklar. 3 aşamalı olarak yapılacak çalışma eğitmenler danışmanlığında profesyonel bir stüdyoda gerçekleşecek. Her kurgucu bir filmin fragmanını hazırlayacak. Her aşamada fragmanların kurgusu eğitmenler ile birlikte analiz edilecek ve geliştirilecek. Yapımcılar ise aynı zamanda pazarlama ve tanıtım stratejisi geliştirmek üzere eğitmenlerin danışmanlığında çalışacaklar. Fragmanların 3. kurgusunda grafik tasarımcı ve dağıtımcı görüşlerinin de değerlendirilmesinin ardından atölyedeki son aşama tamamlanmış olacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica