"Yalnız Hayaller Kaldı" basınla buluştu...  posteri

Sinematürk olarak yerinde takip ettiğimiz gecede Yalnız Hayaller Kaldı film ekibi ve basın mensupları bir araya geldi. My House adlı mekanda gerçekleşen gecede ekip, basın mensuplarına filmi tanıttı ve bol bol fotoğraf çektirdi. Misafirlerle yakından ilgilenen Mahmut Cevher ve film ekibine çekim süreci ve gişe yolculuğunda Sinematürk olarak şimdiden başarılar diliyoruz.

İki Oyuncu 30 Yıl Sonra Tekrar Bir Arada... 

Yapımcılığını Cevher Filmcilik'in üstlendiği Mehmet Ali Arslan'ın yöneteceği Yeşilçam'ın ünlü simalarıyla genç oyuncularının buluşacağı Yalnız Hayaller Kaldı filminin basın tanıtımı My House Café'de gerçekleşti. Filmin çekimleri önümüzdeki günlerde başlıyor.  Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncuları Mahmut Cevher ve Perihan Savaş'ın bu duygu dolu aile hikayesinde başrolleri paylaştığı filmde, Ecem Baltacı, Özgül Kavruk,  Fırat Temir, Yavuz Pekdemir, Dilruba Balbunar, Tuba Daştan, Sevim Aydeniz, Alican Ayas, Onat Erkan, Selin Soytürk ve Yeliz Bozkurt Üstündağ  da rol alıyor. 

Perihan Savaş ve Mahmut Cevher'i 30 yıl sonra tekrar bir araya getiren film iki oyuncu için hayallerin peşinden koşmanın önemine dikkat çekiyor. İkili böylece güzel bir hayale hayat veriyor. Film aynı zamanda Yeşilçam'ın ünlü simalarıyla genç oyuncuları bir araya getirerek kuşaklar arası  buluşmayı da amaçlamış oluyor. 

Emekli, karısını kaybetmiş ve dört çocuğuna büyük sorumluluk duygusuyla bakan bir babanın kızının hastalığıyla başlayan dramına ve onları bir arada tutma çabasına tanıklık edeceğimiz filmde organ bağışı ve gençlerin hayatlarını özgürce yaşama sürecinin etkileri de anlatılıyor. 

Filmin Sosyal Mesajları Var

Mahmut Cevher bu anlamda filmin sosyal mesajları olduğuna değinirken Perihan Savaş Yalnız Hayaller Kaldı'nın sıcak, bir arada, birbiriyle dayanışma içinde bir aile hikayesi olduğunun altını çizdi. Genç oyuncu Ecem Baltacı ise deneyimli oyuncularla oynamanın kendisi için büyük bir şans ve deneyim olacağını belirtti. 

Teknolojinin insan hayatına olumlu yanlarının yanı sıra yalnızlaştırma ve yabancılaştırma etkilerini de görmekteyiz.  Mahmut Cevher'in kaleminden Nimet Erdem'in senaryolaştırdığı öyküde hüzün, sevgi, acı ve umut dolu öykülerin gerçekçi bir temelde hayatı oluşturduğuna tanıklık edeceğiz. 

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 23 Mayıs 2017 16:29:21

7

Yeşilçam oyuncuları son dönemde iş bulamıyordu bulsa da karakter rollerinden öte gidemiyorlardı yıllar sonra mahmut cevher ve perihan savaşı baş rolde görmek çok güzel olacak çok sevindim filmi merakla bekliyorum.

Yandex.Metrica