Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Uçan Süpürge Ödül Töreni Gerçekleşti

25 Mayıs 2017 14:48

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl festivalin 20.yaşını kutladı. 20 ilde ve KKTC'de sinemaseverlerle buluşan festivalin ödül töreni Yetkin Dikinciler ve Dolunay Soysert sunumu ile Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde gerçekleştirildi.

Usta oyuncu Perran Kutman'ın Onur Ödülü'ne layık görülmesinin ardından, uzun yıllardır tiyatroda izlediğimiz, sinema ve dizilerde canlandırdığı karakterlerle tüm Türkiye'yi kendine hayran bırakan Kutman: "Onur kelimesi ne kadar ağır bir kelime. Mesleğe saygı yatıyor, mesleği sevmek yatıyor. Nice 20 yıllara Uçan Süpürge. Bu ödüle layık görüldüğüm için sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Tema ödülünün bu yılki sahibi Aslı Erdoğan törene katılamadığı için ödülü annesi Mine Aydostlu'ya verildi. Bilge Olgaç Başarı Ödülü'nün Emel Çelebi'ye, Genç Cadı Ödülü'nün ise Ecem Uzun'a takdim edildiği gecede Yetkin Dikinciler: "Şahane bir 20 yıl! Ne zorluklar, eşikler, önyargılar aşıldı. Gözyaşları, kahkahalar, kavgalar. Uçan Süpürge her yıl mucizeler yaratarak Ankaralılara olağanüstü güzellikler yaşattı. Yaşanan her türlü ayrımcılığı, barışı, şiddeti ve adaleti konuşmaya, dayanışmaya her zamankinden çok ihtiyaç duyduğumuz bu yıl Uçan Süpürge'nin teması "Birlikte Festival Yapıyoruz." Pek çok kişi ve kuruluşla... 20. Yıl bu açıdan çok özel. Bu yıl festivalin süpürgesi gerçekten uçtu. 20 ayrı kenti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni de içine alarak aynı anda seyirciye merhaba dedi. Bütün bu kentlerdeki kadınlarla, sinemaseverlerle, oyuncularla, yönetmenlerle, hep birlikte festival yaptık" diye konuştu.

Bu yıl FIPRESCI ödülü Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği "Tereddüt" filmine verildi. Yeşim Ustaoğlu'na ödülü FIPRESCI jürisi Sevin Okyay, Bartosz Zurawiecki, Renata Habets tarafından takdim edildi.mmansuryıldırım

25 Mayıs 2017 17:32

Uçan süpürge uluslararası kadın film festivali iyiki var bu yıl verilen ödüller de çok güzel düşünülmüş perran kutman bu ödülü çoktan hak etmişti ecem uzun ın da ödül almasına sevindim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica