"Ahlat Ağacı"nın Prodüksiyon Aşaması Hızlandı posteri

Nuri Bilge Ceylan'ın şimdiden büyük heyecan yaratan yeni filmi Ahlat Ağacı'nın Memento Films International (MFI) tarafından post-prodüksiyon aşamasında satışına başlanıyor.

Uluslararası satışları yine MFI tarafından yapılan Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu'ndan sonra yönetmenin yeni filmi de MFI tarafından satılacak. Film, Zeynep Atakan'ın firması Zeyno Film'le Memento Films Production, Detail Film (Almanya), RFF International (Bulgaristan), 2006 D.O.O. ve Sisters & Brother Mitevski And The Chimney Pot ortak yapımı. Screen Daily'e açıklamada bulunan filmin yapımcısı Atakan, "Ahlat Ağacı yedi ülkeli bir ortakyapım. Ortak yapım sürecinde sanatsal, finansal ve teknik bir iş birliği yaptık. Memento'yla Bir Zamanlar Anadolu'da ile başlayan ortaklığımız Kış Uykusu'yla daha da büyüdü.Bu projede de yine MFP ve MFI ile çalışmaktan çok mutluyuz" dedi.

Köyüne geri dönen ve kitabını bastırmak için varını yoğunu ortaya koyan Sinan'ın hikayesini anlatacak olan filmin açlışının çoğu Ceylan filminde olduğu gibi Cannes'da önümüzdeki sene gerçekleşmesi bekleniyor.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica