Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

70. Cannes Film Festivali'nde Kazananlar Belli Oldu

28 Mayıs 2017 22:02

Monica Bellucci sunuculuğu ve Pedro Almodovar Jüri Başkanlığı'nda gerçekleşen 70. Cannes Film Festivali'nde ödül töreni gerçekleşti ve kazananlar belli oldu. Altın Palmiye ödülü daha önce Force Majeure filmiyle adından söz ettiren İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un son filmi The Square'in oldu. Nicole Kidman'ın özel ödül aldığı gecede en iyi erkek oyuncu Joaquin Phoenix, en iyi kadın oyuncu ise Fatih Akın'ın son filmi In the Fade'in başrol oyuncusu Diane Kruger seçildi.

Francis Ford Coppola'nın kendi gibi yönetmen olan kızı Sofia Coppola "En İyi Yönetmen" ödülünü kazanarak Cannes Film Festivali tarihinde bu ödülü alan ikinci kadın yönetmen oldu.

17 Mayıs’ta Ismael's Ghosts filmi ile açılan festivalin bu yılki jürisinde Maren Ade, Paolo Sorrentino, Jessica Chastain, Fan Bingbing, Agnes Jaoui, Park Chan-Wook, Will Smith ve Gabriel Yared yer alıyordu. Hemen herkesin mutlu ayrıldığı festival için sosyal medyadan jürinin son yılların en iyi jürisi olduğu fikirleri yükseldi.  Ancak filmleri 2 kez Cannes Altın Palmiye büyük ödülüne layık görülen usta yönetmen Michael Haneke bu defa törenden eli boş döndü. Tartışmalı Netflix ve Amazon fimleri de geceden ödülsüz ayrıldı. 

İşte 70. Cannes Film Festivali Ödülleri'nin tam listesi:

Altın Palmiye: The Square (Ruben Östlund)

Jüri Büyük Ödülü: 120 Beats Per Minute (Robin Campillo)

Jüri Özel Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)

En İyi Senaryo: The Killing of a Sacred Deer (Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou), You Were Never Really Here (Lyenne Ramsay)

En İyi Yönetmen: Sofia Coppola (The Bequiled)

En İyi Aktris: Diane Kruger (In the Fade)

En İyi Aktör: Joaquin Phoenix ( You Were Never Really Here)

Ekümenik Jüri Ödülü: Radiance (Naomi Kawase)

FIPRESCI: 120 Beats Per Minute (Robin Campillo)

En İyi İlk Film: Camera d’Or: Jeune femme (Léonor Serraille)

En İyi Kısa Film: A Gentle Night (Qiu Yang)

Kısa Film Özel Mansiyon Ödülü: Katto (Teppo Airaksinen)mmansuryıldırım

29 Mayıs 2017 01:39

Sürpriz bir sonuç oldu en iyi film ödülü hatta ödüller genel olarak pek alamazlar denilenlere gitti ama fatih akın ın filminin bir ödül almasına çok sevindim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica