Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Türk Yönetmene Meksika'dan Büyük Ödül

29 Mayıs 2017 12:59

Çağdaş Çağrı ilk uzun metrajlı filmi Geçmiş / ThePast ile vizyon öncesi festival yolculuğunu devam ettiriyor. Önümüzdeki aylarda seyircisiyle buluşacak olan film geçtiğimiz günlerde önemli bir ödül ile taçlandırıldı. Bu yıl 12.'si düzenlenen Uluslararası Mexico Film Festivali'nde En İyi Film ödülüne layık görülen ''Geçmiş''  yakın bir zaman içerisinde de ARFF Uluslararası Paris Film Festivali'nde En iyi Yönetmen Ödülünü almıştı. Türkiye prömiyeri 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nde gerçekleştiren ''Geçmiş'in'' önümüzdeki aylarda sinemaseverler ile buluşması bekleniyor

Filmin oyuncu kadrosunda Bülent Emin Yarar, Lila Gürmen, Gözde Kansu, Yeliz Akkaya ve Volga Sorgu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Müzisyen Cem Yılmaz'ın imzası var.

Filmin Konusu:

Yusuf ellili yaşların başında ünü ülke sınırlarını aşmış idealist bir fotoğraf sanatçısıdır; Meslek hayatının ilk yıllarında Mardin Nusaybinde çekmiş olduğu bir kadın fotoğrafı; Hayatının her döneminde tüm saf ve temizliği ile karşısına çıkarken; Değişen mevsimler; Kadınlar; Yakılıp söndürülen sigaralar; Ve geçen yirmi beş yıla rağmen bir çift ince göz bakışlarındaki naifliği korumayı başarabilmiştir; Hayatın insana bir ''pul'' kadar bile değer vermediği günümüz dünyasında; Kahramanımız garip bir duygu karmaşası içinde Fotoğraftaki Kadını tüm masumiyetiyle aramaya koyulur.

mmansuryıldırım

29 Mayıs 2017 15:51

Türk yönetmenlerinin aldığı ödüllere çok seviniyorum ama festival filmi yönetmenlerinin çoğu bir filmde kalıyor umarım çağdaş çağrı yeni filmleriyle ödüllerini artırır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica