Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Netflix'in İlk Yerli Yapımından Bilgiler Gelmeye Başladı

29 Mayıs 2017 15:28

Geçtiğimiz haftalarda aldığımız güzel bir haberle Netflix'in ilk orijinal Türkçe içeriğinin hazırlığında olduğunu öğrenmiştik. Bugün ise dizi hakkında biraz daha fikir sahibi olmamızı sağlayacak olan bazı detaylar paylaşıldı.

Gelen ilk ipuçlarına göre dizi, Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak. 2018'de yayınlanacak olan dizi 10 bölümden oluşacak. Onur Güvenatam baş yapımcılığında, O3 Medya tarafından çekilecek drama dizisinin konusu ise kısaca şöyle; "Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul'u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur."

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, Türk yapımla ilgili olarak şunları söyledi: "İlk orijinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte çalışıyoruz. Netflix'in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz."

O3 Medya kurucu ortağı/yapımcı Onur Güvenatam ise şöyle konuştu: "Netflix'in Türkiye'deki ilk orijinal dizisini çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz".
Yandex.Metrica