Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Başka Sinema'nın İddialı Haziran Filmleri

1 Haziran 2017 16:00

Başka Sinema, festival tadını her gün yaşatmaya ve yılın önemli filmlerini sinemseverler ile buluşturmaya devam ediyor. Haziran ayında 4 yeni filmi vizyona sokacak olan Başka Sinema salonları 8 filmin de gösterimine devam edecek. İşte filmler:

Heartstone 

Yönetmen: Gudmundur Arnar Gudmundsson
Oyuncular: Baldur Einarsson, Blær Hinriksson, Diljá Valsdóttir, Katla Njálsdóttir

Thor ve Christian, İzlanda'da gözlerden ırak bir balıkçı kasabasında yaşamaktadırlar. Thor, bir kızın kalbini kazanmaya çalışırken, Christian, en yakın arkadaşına karşı yeni duygular beslemeye başladığını keşfeder. Bu karmaşık yazı takip eden, İzlanda'nın zorlu kış şartlarında doğanın hükümleri yeniden geçerli hale gelir ve ikili için oyun alanlarını terk edip, yetişkinliğe adım atmanın zamanı gelir. 

Gösterim Tarihi: 16 Haziran

Summer 1993 

Yönetmen: Carla Simón
Oyuncular: Laia Artigas, Paula Robles, Bruna Cusí, David Verdaguer, Fermi Reixach

Katalan yönetmen Carla Simon’un küçük bir kızın evlatlık gittiği ailedeki sıkıntılı günleri hakkındaki ilk uzun metrajlı duygusal filmi, dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nin Generation Kplus bölümünde Şubat ayında yaptı. Annesiyle babası hayatlarını kaybedince dayısıyla yengesi altı yaşındaki Frida’yı taşradaki evlerine, yanlarına alırlar. Annesinin hasretini içinden atamayan Frida gecelerini dua ederek, gündüzlerini ise yeni ailesinde kendine bir yer edinmeye çalışarak geçirir. Otobiyografik öğeler taşıyan '93 Yazı, küçük Frida’nın iç dünyasını bir yaz süresince, duygu sömürüsüne kaçmadan gözlemliyor.

Gösterim tarihi: 23 HAziran

Anayurt Oteli

Yönetmen: Ömer Kavur
Oyuncular: Macit Koper, Serra Yılmaz, Osman Alyanak

Yusuf Atılgan’ın ünlü eserinden, Ömer Kavur’un eliyle beyaz perdeye aktarılmış bu yapım 80’li yıllarda, küçük bir taşra kasabasında kendine kalan hanı işleten Zebercet’e odaklanır. Zebercet, bir akşam Ankara treni ile gelip, otelde tek gece kalan bir kadına karşı giderek saplantıya dönüşen bir tutku geliştirecek ve artık müşteri kabul etmediği otel ise giderek daha boğucu ve daha baskın bir hale gelecektir. Tüm zamanların en iyi yerli yapımlarından kabul edilen Anayurt Oteli, restore edilmiş özel kopyası ile seyirciyle buluşuyor.

Gösterim tarihi: 2 Haziran

Kedi

Yönetmen: Ceyda Torun

İstanbul'un sokaklarında her gün yüz binlerce kedi özgürce dolaşıyor. Binlerce senedir insanların hayatlarına girip çıkan kediler, bu şehrin zengin yapısının en önemli parçalarından biri. Sahip tanımayan bu kediler İstanbul'da vahşi ve evcil hayat arasında bir çizgide yaşayarak, evlat edinmeyi seçtikleri insanların hayatına neşe getiriyor. Kediler sadece İstanbul’da değil, ülkemizin her köşesinde hepimize birer ayna olarak hayatlarımızı akla gelmeyecek şekillerde zenginleştiriyor.

Eleştirmenler ve seyirciler hemfikir, siz İstanbul'un kedilerine aşık olurken, bir aile filmi olan KEDİ de kalbinizde ve evinizde bir yer edinecek.

Gösterim tarihi: 9 Haziran 

Başka Sinema'da ayrıca 8 filmin de gösterimlerine devam ediliyor.

The Young Karl Marx 

On The Milky Road

Kaygı

The Odyssey

Things to Come

Mavi Bisiklet

Koca Dünya

Dalidammansuryıldırım

1 Haziran 2017 17:21

Türkiye de vizyona giremeyen yada girse de pek ses getirmeyen filmleri başka sinemanın bu şekilde gösterme sokması sevindirici bu şekilde mutlaka kendi seyircisini bulacaktır başka sinema haziran filmleri kaçırılmaması gerek iyi filmlerden oluşuyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica