Şükran Güngör‘ün, metastatik pankreas kanseri hastalığından öldüğü bildirildi. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi‘nden yapılan yazılı açıklamada, Şükran Güngör‘ün, 8 aydır hastanede metastatik pankreas kanseri tedavisi gördüğü belirtildi.
       Şükran Güngör’ün cenazesi salı günü Kenter Tiyatrosu’nda düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.
       
YILDIZ KENTER İLE EVLİYDİ
       1926 yılında Aydın‘ın Çine İlçesi‘nde doğan Güngör, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak, 1951 yılında tiyatroya başladı. Çeşitli tiyatro gruplarında çalıştıktan sonra eşi Yıldız Kenter ile Yıldızlar Topluluğu’nu kuran Güngör, daha sonra Kenter Tiyatrosu‘nda görev yaptı.
       Şükran Güngör profesyonel tiyatro yaşamına 1954 yılında başladı. 1972 yılında Fatma Bacı adlı sinema filmiyle Beyaz Perde’ye adım atan Şükran Güngör, Kızım Ayşe, Aşk-ı Memnu, Dul Bir Kadın, Yarın Artık Bugündür, Uğurlugil Ailesi, Nihavend Mucize, Güle Güle, Herkes Kendi Evinde ve Büyük Adam Küçük Aşk filmlerinde rol aldı.
       Şükran Güngör, başrollerini Zeki Alasya, Metin Akpınar, Eşref Kolçak’la paylaştığı Güle Güle filmindeki rolüyle 37. Antalya Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Büyük Adam Küçük Aşk filmindeki rolüyle de Sinema Yazarları Derneği’nin en iyi erkek oyuncu ödülüne sahip oldu. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica