"ZER" Edinburgh Film Festivali'ne Türkiye'den Seçilen Tek Film Oldu! posteri

 Prömiyerini 36. İstanbul Film Festivali'nde yapan Kazım Öz'ün son filmi "Zer" Türkiye'de vizyona girdikten sonra uluslararası arenada festival yolculuğuna devam ediyor. "Zer" bu yıl 70.si gerçekleştirilecek, dünyanın en eski film festivallerinden Edinburgh Film Festivali'ne de Türkiye'den seçilen tek yapım oldu.

Kazım Öz'ün son filmi, Edinburgh Film Festivali'nde Avrupa sinemasının önde gelen örneklerinin yer aldığı "Avrupa Perspektifleri" bölümünde gösterilecek. Dünyaca ünlü birçok yönetmenin filmiyle aynı bölümde yer alan "Zer", 22 Haziran Perşembe akşamı 20:50'de İskoçya'nın en önemli film festivalinde seyircilerin karşısına çıkacak. 

Başrollerini Nik Xhelilaj, Güler Ökten ve Levent Özdilek'in paylaştığı "Zer" filminde, kanser tedavisi için New York'a getirilen babaannesi Zarife ile bu süreçte daha da yakınlaşan genç müzisyen Jan'ın, babaannesinin kendisine söylediği bir şarkının peşinden köklerine ve bastırılmış toplumsal travmaların izine doğru çıktığı yolculuğun hikâyesi anlatılıyor.

70. Edinburgh Film Festivali, 21 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 02 Haziran 2017 18:28:08

7

Türk filmlerinin bu başarısı umarım artarak devam eder umarım film ödülde alır ayrıca film kazım öz in de en iyi filmi umarım bir gün bir türk filmi de oscar alır.

Yandex.Metrica