Çok Kısa Film Festivali Antalya'dan Başlıyor! posteri

Türkiye'de ilk olarak Antalya'da yapılan Çok Kısa Filmler Festivali bu yıl İstanbul ve Ankara şehirlerine de geliyor! 19 yıllık bir geçmişi olan, 30 ülke ve 90 şehirde eş zamanlı gerçekleşen festival Antalya'da 9-11 Haziran tarihlerinde Muratpaşa Belediyesi tarafından organize ediliyor.

Festivalin açılışı 9 Haziran Cuma günü saat 18.00'da Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de yapılacak. 3 gün sürecek festival Adalya Vakfı Engelsiz Kafe'de çam ağaçlarının altında açık havada gerçekleşecek. Film gösterimleri ve atölyelerin herkese açık ve ücretsiz olacağı festivalde seyirci ödülü verilecek olan Kanada, Fransa, Almanya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Avusturalya gibi ülkelerden gelen 36 adet Uluslararası Yarışma Filmi, çocukların ve ebeveynlerinin keyifle izleyebilecekleri Aile Seçkisi, Tres Court'un en iyilerinden oluşan 20 adet kısa film, Antalya Sinema Derneği tarafından geniş bir jüri aracılığıyla belirlenen Türkiye'nin En İyi 10 Kısa Animasyonu, Türkiye'de ilk kez Çok Kısa Filmler Festivali'nde seyirciyle buluşacak kısa filmler ve Siyah Çember, İki Parça, 7 Santimetre, Tuhaf Zamanlar gibi iyi kısa filmlerden oluşan Türkiye seçkisi Antalyalı sinemaseverleri bekliyor.

10 Haziran Cumartesi günü saat 16.00'da Make-up sanatçısı Elif Arzu Özgümüş tarafından Görsel Sanatlarda PlastikMakyaj isimli bir atölye gerçekleşecek. Atölyede, film makyajından plastik makyaja kadar birçok konu katılımcılara uygulama yapılarak aktarılacak.

11 Haziran Pazar günü saat 16.00'da belgesel yönetmeni Naci Bütev tarafından DSLR Kameralarla Kısa Film Yapmak isimli bir atölye atölyesi yapacak. DSLR kameraların avantajları ve dezavantajları bu atölyenin ana konusunu oluşturacak.

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 08 Haziran 2017 03:12:42

7

Çok sevindirici bir durum umarım her yıl dahada büyüyerek devam eder.

Yandex.Metrica