Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Göçmen Dramı Film Oluyor

9 Haziran 2017 13:35

Mültecilerin Avrupa'ya kaçış hikayesini konu alan "Yüzme Öğreniyorum" adlı filmin çekimleri İzmir'in Çeşme ilçesinde yapıldı.Çeşmede bir otel plajında gerçekleşen çekimler 3 gün sürdü. Film, 22'si Türkiye'de 10'u yurtdışında olmak üzere 32 mekanda gösterilecek.

Başrollerini Suriyeli kadın Ruksan karakteriyle Gönül Nagiyeva, Hasan karakteriyle de Ergun Kuyucu paylaştı. Günümüz dünyasının en büyük sorunlarından mülteci sorununu konu alan filmde, Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Hasan ve Ruksan çiftinin, iyi bir gelecek için botla Türkiye'den Avrupa'ya geçme hayali kurmaları ve bir grup mülteci ile lastik botla kaçma çabaları anlatılıyor. 

Yüzmeyi Öğreniyorum'un yönetmeni ve senaristi Serpil Altın, filmin bir göç hikayesi olduğunu belirterek, "Yönetmen olarak bu hikayeyi seçme sebebim; öncelikle evrensel bir hikaye olması, yaşamımızın içinde, gözümüzün önünde gerçekleşen ve kayıtsız kalmamamız gereken bir insanlık hikayesi olmasıdır" dedi.
Filmin Yapımcısı Korhan Uğur ise "Ülkemize sığınan Suriyelilerin dramını anlatan filmimiz, Kısakes Film Festivali Pitching Platformu'ndan yapım ödülü aldı. Festivali kapsamında 'Göç Filmleri Göç Ediyor' mottosuyla turneye çıkacak. Avrupa başta olmak üzere dünyadaki festivallerde büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştummansuryıldırım

9 Haziran 2017 18:58

Göçmenlerle ilgili film yapmak çok güzel düşünülmüş bir şey ama filmin adı daha iyi olabilirdi filme festivallerde başarılar dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica