Beyoğlu Sineması Kapanıyor posteri

İstiklal Caddesi'nde 1989'dan beri hizmet veren Beyoğlu Sineması, kapılarını kapıyor. Daha önce birçok kez kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sinema, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 30 Haziran tarihinden itibaren hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Yapılan açıklama şu şekilde:
"Uzun zamandır; tekelleşen dağıtım ve gösterim zincirleri arasında, bağımsız kalarak ayakta durmaya çalıştık. Sabit giderlerimizi karşılayamaz hale geldiğimiz dönemde, değişen sinema teknolojisini kurmamız mümkün olmadığından Beyoğlu Sineması 2013 yılında kapanıyordu. Başka Sinema, destek oldu ve fedakarlık yaptı. Bugünlere geldik. Ama hala sabit giderlerimizi karşılayamıyoruz. Sponsor aradık, bulamadık. Giderleri düşürmeye çalıştık, olmadı. Bu koşullarda, 1989'dan beri Beyoğlu Sineması ile bir renk katma çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi. 30 Haziran'da Beyoğlu Sineması kapanıyor. Kabullenmemizin mümkün olmadığı tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız."

Çokça okuduğumuz haberlere karşın bu haber maalesef doğrulandı. Efsane sinemanın çokça borcu olduğu için kapanmak zorunda olduğu konuşuluyor.

SinemaTürk ailesi olarak bu haberi sizlere aktarmaktan dolayı derin üzüntü duyuyoruz...

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 13 Haziran 2017 03:14:29

1

Bu güzelim eski sinemaları neden yıkarlar yada kapatırlar anlam veremiyorum televizyonun da olumsuz etkisi oluyor bu sinemaların tutunamamasına umarım bir sürpriz olur da kapanmaz beyoğlu sineması.

Yandex.Metrica