"Ayla" Filmi İddalı Kadrosuyla Geliyor posteri

Muharrip Gazi Süleyman Astsubay'ın öyküsünden esinlenerek beyazperdeye uyarlanan Ayla filmi hala vizyon tarihini almamış olsa da film için beklenti büyük! Son olarak gelen fragmanla iyice pekişen bu beklenti kısa sürede dineceğe de benzemiyor! Ekim'de sinemalarda olacağı duyurulan film, Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak.

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?...

Başrollerde Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Gyungjin ve Kim Seol'u seyredeceğimiz dram türü yapımın kadrosunda Altan Erkekli ve Meral Çetinkaya gibi iki efsane ismin yanı sıra başarılı karakter oyuncusu Taner Birsel, gönüllerin Mecnun'u Ali Atay, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali'nden 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Damla Sönmez, sevilen oyuncu Duygu Yetiş, yeni keşif Büşra Develi, deneyimli oyuncu Erkan Petekkaya, beyazerdenin ve ekranların sevilen yüzlerinden Esra Dermancıoğlu ve ekranların güzel yıldızı Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Dijital Yapım Evi'nin yapımını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay otururken, filmin yapımcılığını ise Mustafa Uslu yapıyor.

Son Yorumlar (1)

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 13 Haziran 2017 21:50:25

7

Filmin konusu çok güzel fragmanı da bir amerikan filminden farksız oyuncu kadrosu ise muhteşem bir kadrodan oluşuyor bu filmi bütün türkiye izlemeli recep ivedik 5 den zirveyi almayı hak eden bir prodüksiyon kalitesine sahip bu filmler zirvede omalı ki benzerleri de çekilsin türk sinemasının kalitesi artsın.

Yandex.Metrica