DiCaprio ve Scorsese yeniden bir araya gelecek posteri Sinema sektörü yayın organı Variety’nin haberine göre, “New York Çeteleri-Gangs of New York”, “Göklerin Hakimi-Aviator” ve “Köstebek-The Departed” adlı filmlerde birlikte çalışan Martin Scorsese ile Leonardo DiCaprio yeni bir projeye başlamaya hazırlanıyor.

“Gizemli Nehir” adlı eseriyle de tanınan tanınmış yazar Dennis Lehane’ın Türk okuyucusuyla “Zindan Adası” ismiyle buluşan kitabından beyazperdeye uyarlanacak filmin senaryosunu Laeta Kalogridis kaleme aldı.

İki büyük film şirketi Paramount Pictures ve Columbia Pictures’ın ortak yapımı olacak projenin çekimlerine gelecek yıl Mart ayında başlanması planlanıyor. Prodüksiyona, Phoenix Pictures, Scorsese’nin sahibi olduğu Sikelia ve DiCaprio’nun ortak olduğu Appian Way şirketleri de destek verecek. Yapımcılar arasında ayrıca, Mike Medavoy, Arnold Messer ve Brad Fischer da yer alıyor.

Konusu 1954 yılında geçen “The Shutter Island” adlı yapımda Leonardo DiCaprio, hastaneden kaçarak adaya sığınan bir cani ile ilgili araştırma yapan Amerikan ordusunda görevli Mareşal Teddy Daniels’ı canlandıracak.

Filmin çekimleri için uygun bir mekan arayan yapımcılar, Massachusetts, Connecticut veya Nova Scotia arasında seçim yapacak. Filme aktarılacak olan “The Shutter Island” adlı sürükleyici eserin konusu şöyle gelişiyor:
1954... Amerikan ordusunda görevli mareşal Teddy Daniels ile Chuck Aule, Massachusetts yakınlarında küçük bir adaya varır. Bu ada, akıl hastası mahkumlar için yapılmış Ashecliffe Hastanesi’ne ev sahipliği yapmaktadır ve hastalardan biri hastaneden kaçmıştır.

Daniels, 2 yıl önce eşini bir yangında kaybetmiştir. Aule ise Japon asıllı Amerikalı bir kadınla olan kişisel ilişkisinden ötürü çevresi tarafından taciz edildikten sonra Seattle’dan başka bir yere atanmak istemesi nedeniyle sıkıntılar çekmiştir. Hastane personeliyle görüştükten sonra, iki çalışma arkadaşı, kapıların yüzlerine kapandığını hisseder.

Bu arada, adayı bir tufan vurur ve Aule ortadan kaybolur. Daniels işi tek başına devam ettirmek zorunda kalmıştır, içinde kendisine psikoterapi ilaçları verildiği yönünde şüphe vardır. Bir yandan da hastanenin gizli bir plan çerçevesinde beyin ameliyatları gerçekleştirildiğine ilişkin ipuçları Daniels’e ulaşmıştır. Bu korkunç adada Daniels’ı artık kendi başına vereceği bir mücadele beklemektedir. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 17 Mart 2009 13:38:03

4

bu ikili yine bizi şaşırtacak

Yandex.Metrica