Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Trabzon Uluslararası Film Festivali Geliyor

15 Haziran 2017 17:35

Trabzon'da bu yıl 16-26 Ağustos tarihleri arasında spor ve gençlik teması ile ilk kez düzenlenecek olan Trabzon Uluslararası Film Festivali'nin tanıtımı yapıldı. Dünya sinemasından seçkin konuklarla ulusal sinemanın üreticilerinin aynı ortamda bir araya getirecek festival, ortak üretimler geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Konuyla ilgili düzenlenen iftar yemeğine Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği Başkanı Asım Aykan, İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan, Festival Denetleme Kurulu Başkanı Orhan Cihan, Festival Direktörü Ruhi Semiz, Festival Genel Koordinatörü İlhan Kantoğlu ve davetliler katıldı.

İftar yemeğinde ilk olarak söz alan Asım Aykan, Trabzon'un kültür ve sanat şehri olduğuna dikkat çekerek "Şehrimizin kültür kimliğine katkı verecek önemli bir festivaldir. Trabzon ayağı olarak ANADER her türlü desteği vermek için yola çıktı. Gerekli adımları zaman içinde atacağız. Bu işi hep beraber yürüteceğiz. Şehre beraber mal edeceğiz. Bir işi yaptığımız zaman tam yapmamız lazım. En güzel işi sizlerin desteği ile yapacağız" dedi.

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan da Trabzon'un artık bir uluslararası film festivali olduğuna dikkat çekerek "Dünya sinemasından seçkin konuklarla ulusal sinemanın üreticilerinin aynı ortamda bir araya getiren festival ortak üretimler geliştirilmesine katkı sağlayacak. Trabzon çok geç kalmış olsa da bir kültür sanat film festivaline Trabzon'un süratle ihtiyacı olduğunu istişare ettik. 5 aylık bir çalışma sonucu sizin önünüze getirdik. Artık Trabzon'un hep birlikte bir uluslararası film festivali var diyoruz" diye konuştu.Yandex.Metrica