Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Akbank Kısa Film Festivali 2018 İçin Başvurular Başladı

19 Haziran 2017 15:05

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle, Türkiye'de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali bu yıl 14. kez sinemaseverlerle buluşacak. Geçtiğimiz yıl 52 ülkeden toplam 1055 film başvurduğu Yarışma Bölümü için başvurular açıldı!

19-29 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festival, Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmayı kazanan filmler, Festival'in ardından Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek "Ödüllü Filmler Üniversitelerde" etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak ve 5.000 $ ile ödüllendirilecek. 

14. Akbank Kısa Film Festivali, "Festival Kısaları", "Dünyadan Kısalar", "Kısadan Uzuna", "Deneyimler", "Belgesel Sinema", "Perspektif" "Özel Gösterim" ve"Akbank Kısa Film Forumbölümleri yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

14. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat'tan ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.Yandex.Metrica