Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Daniel Day-Lewis Oyunculuğu Bırakıyor!

21 Haziran 2017 10:08

Tam 3 kez En İyi Erkek Oyuncu Oscar Ödülü kazanan ve bu rekoru tek başına elinde tutan usta aktör Daniel Day-Lewis, son olarak yer aldığı film ile birlikte oyunculuğu bıraktığını açıkladı.

Kuşağının en önemli aktörlerinden biri olarak gösterilen Lewis, There Will Be BloodMy Left Foot ve 2013 yılında ise "Lincoln" adlı filmdeki rolüyle üçüncü kez "En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü" dalında Oscar alarak bu kategoride bir ilki başarmıştı. 2002'de çekimlerinin İtalya'da gerçekleşmesi koşuluyla Martin Scorsese, onu yeni filminde başrolü oynaması için ikna etmişti. Gangs of New York filminde canlandırdığı rolü, birçok dergi tarafından tüm zamanların en iyi performanslarından biri olarak nitelendirilmişti.

Çok iyi bir aktör olduğu gibi senaryolar konusunda oldukça seçici olan Lewis, belki en iyi performansını gösterdiği There Will Be Blood'un usta yönetmeni Paul Thomas Anderson'ın son filminde oynadıktan sonra kariyerini sonlandıracak. Anderson'ın "Phantom Thread" adını taşıması beklenen yeni filmi Amerika'da Aralık ayında, ülkemizde ise 2018'in Mart ayında gösterime girecek. 

İngiliz aktör yıllardır yazar Arthur Miller'ın kızı Rebecca Miller'la evli ve ikisi bu evlilikten, diğeri ise ünlü aktris Isabelle Adjani'den olmak üzere 3 erkek çocuğu var. Son zamanlarda ayakkabı tamirciliği ile ilgileniyordu. Emeklilik kararı için özel bir sebep sunmayan 60 yaşındaki aktörün yardımcısı Leslee Dart, yaptığı bildiride "Daniel Day-Lewis artık bir aktör olarak çalışmayacak. Uzun yıllar boyunca tüm ortak çalışanlara ve izleyicilerine çok minnettar. Bu özel bir karar ve ne temsilcileri ne de kendisi konuda daha fazla yorum yapacak. " ifadelerini kullandı.Yandex.Metrica