Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aamir Khan'ın Yeni Filmi "Dangal" Vizyon Tarihi Aldı!

3 Temmuz 2017 11:41

Sevilen Hint sinemacı Aamir Khan'ın yeni filmi ülkemizde vizyona girmeye hazırlanıyor. Türkiye'de vizyona girip girmeyeceği aylardır merak konusu olan yeni filmi nihayet Mars Dağıtım ile vizyon tarihini aldı.

 Lagaan (2001), Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir) , Ghajini(2008), 3 Idiots (3 Aptal) gibi filmlerle dünya çapında tanınıp sevilen oyuncu, yapımcı ve yönetmen Khan, yeni filmi Dangal ile 18 Ağustos'ta Türk izleyici ile buluşacak.

Dangal, gerçek bir hikayeden sinemaya uyarlandı. Başarılı bir güreşçi olan Phogat'ın kızları da babaları gibi bu spora büyük ilgi duyarlar. Bu sayede hem bir güreşçi hem baba hem de bir antrenör olan Phogat'ın yaşadıkları incelikle bir dil ile hikayenin alt zemini oluşturmaktadır. Filmde kız çocuklarına yönelik ayrımcılık eleştirilirken, onların spora ilgi duyması hedefleniyor.

Nitesh Tiwari'nin yönettiği filmin senaryosunu Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotra ve Nitesh Tiwari kaleme aldı. Başrollerinde ise Khan dışında Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra ve Aparshakti Khurana yer alıyor.Yandex.Metrica