Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

O Kadın 14 Aralık ta Sinemalarda

6 Kasım 2007 00:00
Yılın en ilginç sinema projesi olarak nitelendirilen ve merakla beklenen \"O KADIN\" filminin galası 13 Aralık\'ta İstinye Park’ta yapılacak. Bir kadının oldukça karmaşık aşk hikayesini, Sezen Aksu şarkıları eşliğinde anlatan film, 14 Aralık\'ta da vizyona girecek.

Korhan Bozkurt’un senaryosunu yazıp yönettiği film; tutkuya dönüşen bir aşkın, tarafların hayatını nasıl etkilediğini anlatıyor. \"O KADIN\", öyküsü ve anlatımı ile yılın aşk filmi olarak da nitelendiriliyor.

Bir sinema filminde ilk kez, karakterler arasındaki bağ, diyaloglar yerine, ustaca seçilmiş şarkılarla kuruluyor. Böylece, sinemanın vazgeçilmez öğelerinden olan müzik, bu filmde en üst sınırda ve en anlamlı şekilde kullanılıyor.

“O KADIN”da, Sezen Aksu’nun seslendirdiği ve yıllar boyunca belleklere kazınan 17 şarkı, sinemanın etkili görsel derinliği ile birleşiyor. Ayrıca Sezen Aksu’nun “O Kadın” filmine özel olarak yorumladığı yeni bir şarkı da ilk kez bu filmde yer alıyor.

Oyuncu kadrosu bakımından da oldukça iddialı olan filmde Selin Demiratar, Tardu Flordun, Burak Hakkı, Burhan Öçal, Şebnem Dönmez, Nefise Karatay, Kamil Güler, Başak Sayan ve usta oyuncu Erol Günaydın rol aldı.

Yapımcılığını Ahmet Çelenk’in üstlendiği film, İstanbul’da 7 haftada çekildi. Filmin görüntü yönetmenliğini Tolga Kutlar, kostüm tasarımlarını ise Sibel Karakaşlı yaptı.enigmacuture

17 Mart 2009 13:34

sezen"e dair çok özel bir çalışma

Cevap Yaz
Yandex.Metrica