Aktris Annette Bening 74. Venedik'te Jüri Başkanı Olacak posteri

Amerikalı başarılı oyuncu Annette Bening, 74. Venedik Film Festivali'nde Uluslararası Yarışma jürisinin başkanı olacak.
Bu yıl 30 Ağustos - 9 Eylül 2017 tarihleri arasında Venedik'te 74. kez gerçekleşecek Uluslararası Film Festivali'nin ilk jüri bugün öğle saatlerinde açıklandı. The Child Are All Julia, American Beauty, Bugsy, Grifters gibi filmler ile tanınan, 4 Oscar adaylığı ve 2 Golden Globe ödülü bulunan aktris Annette Bening, Uluslararası Yarışma jürisine başkanlık edecek. Bening ve jüride yer alacak diğer isimler bu yıl Altın Aslan büyük ödülünün hangi filme gideceğine karar verecek.

1932 yılında "Esposizione Internazionale d'Arte Cinematografica" adıyla başlamıştır ve o tarihten bu yana her yıl Ağustos sonu ya da Eylül başında Venedik'teki Lido adasında gerçekleştirilen dünyanın en prestijli film festivallerinden Venedik Uluslararası Film Festivali (Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica),Venedik Bienali'nin bir parçası.

Geçtiğimiz yıl festivalde Reha Erdem'in son flmi Koca Dünya, Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüştü. O sene yani 2016'da ise jüri başkanlığını Bening'in yıldızının parladığı başyapıt "American Beauty" filminin yönetmeni Sam Mendes yapmıştı.
Bening'i ise son yıllarda 20th Century Women, Rules Don't Apply ve American Crime Story yapımlarında izlemiştik.

Aktris jüri başkanlığı hakkında Bening, "Venedik Film Festivali'nde Jüri Başkanı olmak benim için bir onurdur. Yeni sinema filmlerini ödülendirmeyi, filmleri izlemeyi ve diğer jüri üyeleriyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum" dedi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica