Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

TRT Genel Müdürlüğüne İbrahim Eren Atandı.

10 Temmuz 2017 17:24

TRT Genel Müdürlüğü için yapılan 56 başvuru arasından belirlenen 3 isimden biri olan Eren, hali hazırda TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstleniyordu. Bakanlar Kurulu'nun seçimini yapmasının ardından Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan atama, resmi gazetede de yayınlandı ve Eren 17. TRT Genel Müdürü oldu. 

Emeklerinin karşılığını alan İbrahim Eren, özellikle iç yapımlardaki desteği ve yükselişiyle takdir görmekteydi. Başarı kazanan birçok yerli ve tarihi dizinin mimarı olan Eren, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004'te mezun oldu. Eren, çalışma hayatına çeşitli firmalarda kültür sanat alanında görev alarak ve birçok başarılı projenin yapımcısı olarak başladı. 

2008'de Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki ATV'de göreve başlayan Eren, ATV İngiltere Temsilciğini yapmasının ardından 2010'dan itibaren sırasıyla, ATV Avrupa'nın Genel Müdürlüğü ve ATV'nin Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. TİAK AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliği ve International Emmy Direktörlüğü görevlerini de yürüten Eren, evli ve üç çocuk babası. 

Eren'e yeni görevinde Sinematürk olarak başarılar diliyoruz.Yandex.Metrica