'Geçmiş’ Filminin Galası Yapıldı… posteri

 14 Temmuz'da vizyona girecek olan Çağdaş Çağrı'nın imzalı  Geçmiş / Past filminin ön gösterimi Kanyon Cinemaximum'da yapıldı.

14 Temmuz'da Cinemaximum CGV Arthouse salonlarında vizyona girecek olan filmin oyuncuları Geçmiş'in kadrosunda yer almaktan çok memnun olduklarını belirttiler. Gösterime filmin oyuncuları Bülent Emin Yarar, Lila Gürmen, Gözde Kansu ve Elena Viunova katıldı

Bu yıl 12.'si düzenlenen Uluslararası Mexico Film Festivali'nde En İyi Film Ödülüne alan''Geçmiş'' aynı zamanda ARFF Uluslararası Paris Film Festivali'nde En iyi Yönetmen Ödülüne layık görülmüştü. Türkiye prömiyerini 23. Uluslararası Adana Film Festivali'nde gerçekleştiren ''Geçmiş'' 14 Temmuz'da tüm sinemaseverler ile buluşacak

Filmin oyuncu kadrosunda Bülent Emin Yarar, Lila Gürmen, Gözde Kansu, Elena Viunova, Yeliz Akkaya ve Volga Sorgu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Müzisyen Cem Yılmaz'ın imzası var.

Filmin Konusu

Yusuf ellili yaşların başında ünü ülke sınırlarını aşmış idealist bir fotoğraf sanatçısıdır; Meslek hayatının ilk yıllarında Mardin Nusaybinde çekmiş olduğu bir kadın fotoğrafı; Hayatının her döneminde tüm saf ve temizliği ile karşısına çıkarken; Değişen mevsimler; Kadınlar; Yakılıp söndürülen sigaralar; Ve geçen yirmi beş yıla rağmen bir çift ince göz bakışlarındaki naifliği korumayı başarabilmiştir; Hayatın insana bir ''pul'' kadar bile değer vermediği günümüz dünyasında; Kahramanımız garip bir duygu karmaşası içinde Fotoğraftaki Kadını tüm masumiyetiyle aramaya koyulur.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica