Hatırla Sevgili dizisiyle ünlenen genç oyuncu Cansel Elçin, 23-29 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Bonus Card 6. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali’nde senaryosunu yazıp yönettiği kısa filmi “Kelebek”le sinema severlerin karşısına yönetmen olarak çıkıyor."> Cansel Elçinin Kısa Filmi Festivalde ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cansel Elçinin Kısa Filmi Festivalde

21 Kasım 2007 00:00

Bonus Card’ın ana sponsorluğunda, TÜRSAK Vakfı tarafından 23-29 Kasım 2007 tarihleri  arasında gerçekleştirilecek olan “Bonus Card 6. Uluslararası Komedi Filmleri Festivali”nde bu yıl sürpriz bir isim var; Cansel Elçin.  
Televizyon seyircisinin yakından takip ettiği Hatırla Sevgili dizisinde Ahmet karakteriyle gönüllerde taht kuran ve 2006 yılında rol aldığı Küçük Kıyamet filminde de başarılı bir oyunculuk sergileyen Cansel Elçin, festivalin “Kısa ve Komik” bölümünde “Kelebek/Papillon” filmiyle festivalde izleyicilerinin karşısına yönetmen olarak çıkıyor.

Kameranın önü kadar arkasında da olmayı seven Cansel Elçin’in senaryosunu yazdığı ve  yönetmenliğini yaptığı “Kelebek-Papillon”in başrollerinde Pierre-Alexis Hollenbeck, Cedric Vieira, Bela Grushka, Herrade Von Meier rol alıyor.

Filmde; Nicolas, Paris’te iş arayan genç bir çocuktur. Arkadaşı Alain ile bir kafede buluşan Nicolas, Alain’e Paris’te park yeri bulamadığını ve sürekli ceza yediğini, bu yüzden aylardan beri beklediği bir iş görüşmesi için çok geç kaldığını söyler. Uçarı bir parizyen olan Alain, Nicolas’a bir tavsiyede bulunur ve ona, ceza yememek için kullanabileceği engellilere özel bir kart verir. Nicolas, iş görüşmesine gireceği yerin etrafında park yeri bulmak için dönüp dolaşmaktadır. Geç kaldığını fark edince engellilere ayrılmış boş yere park eder. Arabasını terk etmek üzereyken bir polis aracı gelir ve olaylar gelişir.

CANSEL ELÇİN

İzmir, Tire doğumlu olan Cansel Elçin, Ecole Florent’te öğrenim gördü ve Jack Garfein’den sinema ve tiyatro dersleri aldı. 1997 yılında Olivier Assayas imzalı “Irma Vep” ile sinemaya adım atan genç oyunc, Jean Martial Lefranc, Phillippe Harel, Richard Berry gibi yönetmenlerle çalıştı. Bir temsilde kendisini izlemeye gelen Ferzan Özpetek ile tanışan Cansel Elçin, yönetmenin Haremsuare adlı filmiyle kamera arkasında cast oluşumu ve çekim konusunda deneyim kazandı, bu paylaşım ayrıca kendisine Türkiye’nin önde gelen kadın yönetmenlerinden Tomris Giritlioğlu ile çalışma fırsatı da sundu. Tomris Giritlioğlu ile tanışmasıyla birlikte Türkiye’de oyunculuğa başladı ve “Kırık Kanatlar” adlı dizi ile Türkiye’de sanat hayatını sürdürmeye karar verdi. “Hatırla Sevgili” adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçen sanatçının rol aldığı, Yağmur ve Durul Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet adlı sinema filmi 22 Aralık 2006 tarihinde gösterime girdi.enigmacuture

17 Mart 2009 13:31

yeni dönemin başarılı oyuncularından.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica