Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali Basın Toplantısı Yapıldı

20 Temmuz 2017 14:43

Türkiye'nin ilk ve en köklü film festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali, Türkiye'de festival kültürüne öncülük eden konumunu daha da ileri taşıyarak yoluna devam ediyor. 

Bu yıl 54. kez düzenlenecek olan festival, Türkiye'deki film endüstrisiyle dünya film endüstrisini, bir iletişim ve kültür platformu olma misyonuyla yeniden bir araya getiriyor ve uluslararası alanda daha fazla ses getirmeyi amaçlıyor. 

Antalya'yı uluslararası düzeyde "sinema dostu bir şehir" olarak da tanıtmayı hedefleyen festivalin artistik direktörlüğünü, Avrupa'da pek çok festivalin yönetiminde yer alan, uluslararası alanda sayısız başarıya imza atmış film yapımcısı Mike Downey, danışmanlığını ise kültür-sanat girişimcisi ve Saraybosna Film Festivali direktörü Mirsad Purivatra üstleniyor.

 Festivalin uluslararası alanda bir marka haline dönüşen en önemli unsurlarından biri olan Antalya Film Forum'un direktörlüğünü ise, üç yıldır olduğu gibi, uluslararası film projelerine imza atan Altın Palmiye ödüllü filmin yapımcısı Zeynep Atakan üstleniyor. 

Uluslararası Antalya Film Festivali, tüm yerel ve uluslararası film profesyonelleri için zevkli ve verimli bir atmosfer yaratabilmeyi, bunun yanı sıra Antalya halkı için de eşsiz bir deneyim ortaya koymayı amaçlıyor. 

Festival, Avrupa'daki en önemli endüstri etkinliklerinden biri haline gelen ve geçtiğimiz 3 yıl içerisinde dünya prömiyerlerini saygın festivallerde yapan pek çok projeye destek olan " Antalya Film Forum" ile bu yıl daha da büyüyecek ve desteğini arttıracak. 200'e yakın, alanında uzman uluslararası sinema profesyonelini, Türkiye'deki sinema profesyonelleriyle buluşturmak için konuk etmeyi hedefleyen Forum, Türk yapımlarına desteğini her zamanki gibi sürdürüyor. 

Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya şehri, "sinema dostu ve kültürlerin buluştuğu bir coğrafya olarak" geleneksel kortej ve gala gösterimleriyle Türkiye'deki sinema profesyonelleri ve sinemaseverleri yeniden bir araya getirerek eşsiz bir deneyim sunuyor. 

Sektörden isimleri ve Antalya halkını beyazperdenin büyüsünde buluşturacak olan etkinlik bu yıl 21-27 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor.Yandex.Metrica