Hisseli Harikalar Kumpanyası Yeniden... posteri


Müzikal, ilk olarak 1979 yılında Egemen Bostancı’nın yapımcılığında Şan Sineması’nda seyirciyle buluşmuştu. 1982 yılına kadar Türkiye’nin dört bir yanında 600’ ü aşkın temsil gerçekleştiren müzikalde, Erol Evgin, Nevra Serezli, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Mehmet Ali Erbil, Turgut Boralı ve İlyas Salman rol almışlardı. 40 Kişilik kadrosu, kostümleri, dekorları ve müzikleri ile zamanının en büyük prodüksiyonu olan Hisseli Harikalar Kumpanyası, sahnelendiği sürece manşetlerden inmemişti.
Müzikalin, BKM’nin yapımcılığında hazırlanan 2007 versiyonunda da Erol Evgin başrolde. Evgin’e Ayça Varlıel eşlik ediyor. Hisseli Harikalar Kumpanyası 2007’nin kadrosu şöyle devam ediyor: Ayşen Gruda, Ruhsar Öcal, Kartal Kaan, Nuri Gökaşan, Selahattin Taşdöğen, Umut Kurt, Nazlı Tosunoğlu ve Ezgi Mola.

Müzikal, Anadolu’daki bir çadır tiyatrosunda geçiyor. Hisseli Harikalar Kumpanyasının assolisti, büyük bir gazinoya transfer olunca, acil olarak bir assolist bulunması gerekir. Ve kadrodan bir şanslı seçilir! Ancak kumpanyanın gösteri yaptığı köyün ağası da yeni assoliste aşık olur. Ve işler karışır!!!

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 17 Mart 2009 13:30:03

6

nostaljik güzel bir güldürü

Yandex.Metrica