Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ferhan Şensoy Bu Kez Ağlatacak

26 Kasım 2007 00:00

Hikayesi üniversite çatısı altında geçen Son Ders, Şubat ayında vizyona girecek. Filmin başrolünde yer alan tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Ferhan Şensoy, “Saffet Ercan” karakteriyle, kahkahayla hüznün harmanlandığı  bir hikayede karşımıza çıkıyor. İlk kez bir sinema filmde dram oynayan sanatçı, seyircilere duygusal anlar yaşatacak. 

Yurt dışından gelen bir Türk öğretim görevlisinin (Saffet Hoca) üniversiteli gençlere öğretecekleri, okuldaki müfredatla sınırlı kalmayacaktır. Oysa iddiasızdır bu yeni hoca; “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığı”  diye başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde. Saffet Hoca’nın, geçmişinin açığa çıkmasıyla birlikte Üniversite öğrencisi Ulaş (Kaan Urgancıoğlu) ile hayatı garip bir şekilde kesişir.

Usta Oyuncu Ferhan Şensoy’un başrolünü oynadığı Son Ders filminde, Ece Uslu, Kaan Urgancıoğlu, Durul Bazan,  Ekin Türkmen, Ege Aydan, Dost Elver, Engin Hepileri, Birce Akalay, Burak Sarımola, Aylin Kontente, Neriman Uğur,Ali Yaylı  ve Burcu Okutulmuş gibi zengin bir oyuncu kadrosu var. Komik olduğu kadar duygusal sahnelerin de bulunduğu filmin senaryosunu Mustafa Uğur Yağcıoğlu yazdı. Son Ders’in yönetmenliğini ise yine  Mustafa Uğur Yağcıoğlu ve Iraz Okumuş yaptı.  

Sezonun en iddialı Türk filmi olan SON DERS bu günün aşkının, üniversite hayatının, kuşak çatışmasının, önceki kuşak tarafından duyarsızlıkla suçlanan gençliğin nedenlerinin eğlenceli bir hikayesi. Son Ders, sadece bu günün gençliğinin değil, 80 öncesi ve 70’li  kuşağın da  bu gün geldiği son noktanın söz aldığı bir film.Yandex.Metrica