Düzensiz Düzenbazlar Vizyonda!   posteri

İbrahim Vurmaz'in yazıp yönettiği Ömer Gecü, Metin Keçeci,İbrahim Vurmaz, Buket Efecan, Özkan Ayalp, Güray Özcan ve Naci Taşdöğen'in rol aldığı komedi filmi Düzensiz Düzenbazlar 28 Temmuz'da Derin Film dağıtımıyla vizyona girdi. 

Çekimleri Kırklareli'nde gerçekleşen film Mümtaz isimli uyanık girişimci ama bir o kadar da düzenbaz olan bir adamın kısa yoldan köşeyi dönme hikayesini anlatıyor. Can dostu Ziya ise saf ve temiz kişiliğiyle Mümtaz'ın tam zıttıdır. Bu ikilinin zıtlıklardan doğan komedisi, başlarına gelen talihsiz olaylar ve onlardan kurtulmak için gösterdikleri çabalarla Düzensiz Düzenbazlar ismini fazlasıyla hak ederler... 

         

Konusu 

Mümtaz uyanık, girişimci ama bir o kadar da düzenbaz bir karakter yapısına sahip bir halk adamıdır, hayatı boyunca en kestirme yoldan köşeyi dönme peşinde koşmuş, her seferinde de hayal kırıklığına uğramıştır. Can dostum ve yardımcım dediği Ziya ise saf ve temiz bir kişiliğe sahiptir. Ağabeyim dediği Mümtaz ne derse Ziya için emir yerine geçer. iki kafadar bir gün istedikleri hayata kavuşma hayaliyle yaşamaya devam etmektedir.Yine bir gün kalkar ve yola koyulurlar. Aslında onlar için her zamanki gibi olağan bir gün olacaktır. Ama öyle olmaz. Daha önceden büyük kazık attıkları Kara Davut onları bulur. Mümtaz ve Ziya veremeyecekleri bir hesabın içerisindedir Kara Davut'a karşı. Davut ikisinin canını kendisi için son bir iş yapmaları karşılığında bağışlar. İkili için aslında basit bir iş olacaktır bu. Fakat Mümtaz ve Ziya hayatlarının yolculuğunda öyle şeylerle karşılaşacaklardır ki, zaten karışık olan durumlar daha karışacaktır. 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica