Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kimse Bizi Konuşmasın'a Balkanlar'dan Ödül

8 Ağustos 2017 14:50

Dram türündeki "Kimse Bizi Konuşmasın" Arnavutluk'ta düzenlenen Balkan Film Food Festivali'nden ödülle döndü. Comedy Cluj, Kosova Bridge Film Festivali gibi uluslararası festivallerde de ülkemizi temsil etmiş olan 2016 yapımı film Arnavutluk'tan Jüri Özel Ödülü'nü aldı.

Yücel Yüksel, Songül Öztoprak ve Ömer Faruk Yıldırım gibi isimlerin başlıca rolleri üstlendiği filmin yönetmeniyse Mehmet Fatih Destegüloğlu Yönetmenin "Kiraz Mevsimi" adlı kısa filmi, 2014 Cannes Film Festivali Short Film Corner bölümünde gösterilmişti.

Babasının ölümüden sonra devraldığı nikah şekeri ve hediyelik eşya dükkanını işleten Erol Aydemir, ticaret hayatında pek başarılı olamadan yoluna devam etmektedir. Çalışanları Duygu ve Özer'e sürekli ahlak dersi veren Aydemir, bir taraftan da onları birbirlerine karşı çekiştirir. Zamanla alacaklıların baskılarından, satışların azlığından, gelen icra kâğıtlarından Özer ve Duygu'yu sorumlu tutmaya başlayan Erol, kendisini tüm hayatını gözden geçirmesine sebep olacak bir oyunun içinde bulur...Yandex.Metrica