Münir Özkul'un Akıllara Kazınan 5 Performansı posteri

Mahmut Hoca'mız, Yaşar Usta'mız, büyük aktör Münir Özkul'un bugün doğum günü. Kendisi çok seviyor, en iyi beş performansını derleyerek doğum gününü kutlamak istiyoruz. İyi ki doğdun büyük usta!

Sev Kardeşim (1972)

İşçi birkızın patronun oğluna aşık olduğu filmde, usta Özkul kızın babası rolündedir. Eğlenceli sahneler ise akıllara kazınır. Elbette Özkul müthiş bir performans sergiler.

Hababam Sınıfı (1975)

Mahmut Hoca, nam-ı diğer Kel Mahmut sert olup da hepimizin sevdiği belki de tek öğretmendir. O tüccar değil eğitimcidir ve ne yaptıysa çocukları için yapmıştır. Performans ise muazzam.

Bizim Aile (1975)

Şimdi karıştıran çok olur. Birbirine benzer kadrolu 3 ayrı film vardır. Bunun diğerlerinden ayrıldığı efsane sahne ise Yaşar Usta'nın patrona haddini bildirdiği sahnedir. Gelmiş geçmiş en iyi ve en sağlam performanslardan birine sahip sahnedir de aynı zamanda.

Gülen Gözler (1977)

Karıştırma ihtimaliniz olan üç filmden biri de bu. Bunda ise erkek istedikleri için kızlarına erkek ismi koyan anne baba ve sabun işi ön plandadır. Yoksa Fight Club bizim Gülen Gözler'den miesinlendi dersiniz. Özkul ise aile babası figüründe yine muhteşemdir.

Neşeli Günler (1978)

Bu da o üçlünün sonuncu filmi. Burada ise turşu muhabbeti en akılda kalıcı sahne. Sahi turşu sirkeyle mi limonla mı daha iyi olur? Bu cevap belki değişir ama Münir Özkul'un muhteşem bir performans sergilediği gerçeği değişmez.

 

 

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica