Ulak Yolda... posteri
Zamansız ve mekânsız bir öykü… Düzeni yekten bozulmuş bir köye, köy köy dolaşan bir seyyahın, Zekeriya’nın gelişiyle ve beraberinde getirdiği sırlarla başlar film. Zekeriya ile gelen sırlar köye, geri dönülmez bir değişim yaşatacaktır. Filme adını veren “Ulak İbrahim”, ocak ayında seyirciye yüzünü gösterecek ve tüm sırlar su yüzüne çıkacak…

Çağan IRMAK, filmin müziklerinde, bir önceki filmi Babam ve Oğlum’da  da beraber çalıştığı  müzisyen Evantia Reboutsika ile birlikteliklerini devam ettirdi. Babam ve Oğlum’un film müziğiyle “Dünya Film Müzikleri Ödülleri- Yılın Keşfi” ödülünü alan Reboutsika ULAK için yeni ve farklı bir müzik yarattı. Müzikleri Greek String Orkestra çaldı.

Filmin görüntü yönetmeni,2003 Uluslararası Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Film-Kodak Ödülü’nü ve 1990 Belgrad Film Festivali’nde Altın Madalya ödülünü alan Mirsad Herovic.
Dört kez Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Sanat Yönetmeni ödülünü almış olan Mustafa Ziya Ülkenciler filmin genel sanat yönetmenliğini üstlendi.

Filmin çekimleri Mayıs ayında, Ayvalık’ ta başladı ve Temmuz ayında 7 haftalık çalışmanın ardından İstanbul’ da sonlandı. Filmin genel sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler denetiminde İstanbul Kısırkaya köyünde, senaryoya uygun olarak tasarlanan bir köy inşa edildi. Zaman ve mekân aşırı bu proje için çeşitli kostüm ve ayakkabı üretildi.  Projede yer alan tüm oyunculara özel makyaj uygulandı.  Filmde oyuncular ve ekip kadar atlar ve diğer hayvanlar da çok önemli bir yer tuttu. Çekimler sırasında hiçbir hayvana zarar verilmemesi için at eğitmenleri ve hayvan sorumluları ile birlikte çalışıldı.
Türk sineması ve tiyatrosunun önemli isimlerinin bir araya geldiği filmde, 25 kişilik bir çocuk oyuncu kadrosu da rol alıyor. Performanslarıyla, yönetmeni mutlu eden çocuk oyuncularıyla, ULAK izleyenlere umut veren bir film.

2-35, geniş ekran formatında çekilen filmin post prodüksiyon ve laboratuar işlemleri Sinefekt Film Laboratuarları’ nda, sesleri ise İmaj Stüdyoları’nda yapıldı. Filmin yurtiçi dağıtımı United International Pictures (UIP), yurtdışı dağıtımı ise Maxximum Film tarafından gerçekleştirilecek.

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica