"Taş" Pek Yakında Sinemalarda posteri

"İki Dil Bir Bavul", "Babamın Sesi" filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy'ün merakla beklenen son filmi "Taş", 20 Ekim'de gösterime giriyor. En son, Temmuz'da Karlovy Vary'de dünya prömiyerini yapan, Ankara Film Festivali'nden de En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü'yle dönen "Taş", çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen fantastik bir dram.

"İki Dil Bir Bavul", "Babamın Sesi", "Başgan" filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy'ün senaryosunu yazıp yönettiği son filmi "Taş", 20 Ekim'de gösterime giriyor. Türkiye'de ilk kez, İstanbul Film Festivali'nin Ulusal Altın Lale Yarışması'nda seyirci önüne çıkan "Taş", Ankara Film Festivali'nden En İyi Görüntü Ödülü'nü kazanmış, dünya prömiyerini yaptığı Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali'nin ise East of The West bölümünde yarışmıştı.

 Orhan Eskiköy ve Armağan Lale'nin yapımcılığında gerçekleşen "Taş", çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçen ve 20 yıl sonra köye gelen bir gencin yarattığı gizemin peşine düşen fantastik bir dram.

 Çekimleri Çanakkale'de gerçekleşen ve 4 hafta süren "Taş"ın başrollerini ise; "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Küf", "Yurt" filmlerinin yanı sıra "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" dizileriyle de tanıdığımız Muhammet Uzuner; "Tersine Dünya", "Avcı", "Zerre" filmlerinin ödüllü oyuncusu Jale Arıkan; "Çıplak Gerçek", "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" ve "Tatlı Küçük Yalancılar" gibi televizyon dizilerinden sonra ilk sinema filmiyle karşımıza çıkan Beste Kökdemir ile "Yerden Yüksek", "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", "Yılanların Öcü" dizilerinin yetenekli oyuncusu Ahmet Varlı paylaşıyor.

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica