Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cenaze İşleri 14 Eylül’de Azerbaycan’da Vizyonda!

12 Eylül 2017 10:39

Yapımcılığını Serpil Altın Film ve Saygın Film'in yaptığı komedi filmi Cenaze İşleri14 Eylül'de Azerbaycan'da vizyona giriyor. Film Türkiye'de 8 Eylül'de Mars Dağıtımıyla izleyiciyle buluştu.

Kızkaçıran, Sağsalim, Terkedilmiş ve Öldür Beni gibi filmlere imza atan yönetmen Korhan Uğur daha önce de Terkedilmiş ve Kızkaçıran filmleriyle Azerbaycan izleyicisine konuk olmuştu. Bizim gibi eski Türk filmleriyle büyümüş olan Azerbaycan halkının Cenaze İşleri'ni de ilgiyle izleyeceğini söyleyen yönetmen Korhan Uğur; filmin küfürsüz, eğlenceli ve ailecek izlenebilecek bir komedi filmi olduğunun altını bir kez daha çiziyor.

Filmde belediyede kimsesizler mezarlığından sorumlu olarak çalışan Orhan karakterinin başına gelen talihsiz olaylar mizahi bir dille anlatılıyor. Melih Selçuk'un Orhan karakterini canlandırdığı filmde ayrıca Cemre Melis Çınar, Suzan  Aksoy,  Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan Bedia Ener, Aydan Burhan ve Halil Kumova yer alıyor.  Filmin müziklerinde ise Altın Portakal ödüllü Mehmet Erdem'in imzası bulunuyor.

Bir yanda sevdiği kızla kurduğu evlilik hayallerinin, bir yanda gizemli bir cesedin başına açtığı işlerin ortasında kalan adamın dramını komedi türünde anlatan film, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin katkılarıyla çekildi.

Ölümün yakınlarında dolaşsa da yaşamın değerli olduğunun altını ince çizgilerle çizen ve komedinin ince zekasına sahip çıkan Cenaze İşleri erkek dünyasını olabildiğince naif bir şekilde anlatıyor.Ailece izlenebilecek olan Cenaze İşleri akıcı bir kurguyla seyircinin merakını da diri tutacak bir komedi filmi.

Konusu:

Orhan belediyede cenaze işleri görevlisi olarak çalışır. Kimsesizler mezarlığından da sorumludur. Sevgilisi Serpil'le evlenmek ister; fakat parasızlıktan evlenemez.

Orhan'ın arkadaşı Rafet, bir cesedi ortadan kaldırmak için Orhan'a gelir. Para karşılığı cesedi kimsesizler mezarlığına gömmesini ister. Orhan'ın vicdanı rahat etmez; ancak alacağı parayla Serpil'le evlenebileceğini düşünür. İstemeyerek de olsa kabul eder. Adamı gömeceği sırada, adamın ölmediğini fark etmesiyle işler karışır.Yandex.Metrica