Festivalin ulaşım sponsorlarından Fly Air’e ait uçakla Antalya Havalimanı’na gelen sanatçı ve basın mensuplarından oluşan 230 kişi, Antalya Kültür ve Sanat Vakfı Genel Müdürü Giray Ercenk ve Genel Müdür Yardımcısı Göksel Kumsal tarafından çiçeklerle karşılandı.
       
KENTE GELEN SANATÇILAR
       Antalya’ya gelen sanatçılar arasında, İzzet Günay, Tuncer Necmioğlu, Süleyman Turan, Yusuf Sezgin, Kutay Köktürk, Engin Cezzar, Gülriz Sururi, Efkan Efekan, Mine Soley, Murat Soydan, Göksel Kortay, Kerem Yılmaz, Tanju Gürsu, Meral Oğuz, Esen Püsküllü ve Zuhal Olcay gibi ünlüler dikkat çekti.
       Gazetecilerin görüştüğü sanatçılardan Zuhal Olcay ve Meral Konrad, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin uzun yıllardır sürmesine rağmen, coşkusunu yitirmediğini vurgulayarak, bu yıl Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması’na 7 filmin katılmasını, sinemada yaşanan krize bağladılar. Sanatçılar kendileri için tahsis edilen otobüslerle konaklayacakları otellere götürüldüler.
       
CÜNEYT ARKIN’DAN PORTESTO
       Bu arada, yıllardır aksatmadan Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılan ve geçen yıl, bir daha festivale katılmayacağını söyleyen sanatçı Cüneyt Arkın, bu kez Antalya’ya gelmedi. Festivale katılacak diğer sanatçıların ise yarın Antalya’ya gelecekleri belirtildi. Festival coşkusu, yarın sabah yapılacak çelenk töreni ve akşam saatlerinde sanatçıların halkla kucaklaşacağı “kortej geçişi”yle başlayacak. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica