Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Ayla" Görücüye Çıkıyor

21 Eylül 2017 15:58

Muharrip Gazi Süleyman Astsubay'ın öyküsünden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan Türkiye'nin Oscar aday adayı Ayla, bugün başlayan 7. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nda ilk gösterimini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 
SinemaTürk ekibinin de katılacağı ilk gösterim 22 Eylül Cuma akşamı 21.30'da Trafo Bodrum Kalesi'nde (Kos) oyuncuların da katılımıyla gerçekleşecek.

Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak film 27 Ekim 2017'de vizyona girecek.

Başrollerde Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Lee Gyungjin ve Kim Seol'u seyredeceğimiz dram türü yapımın kadrosunda Altan Erkekli ve Meral Çetinkaya gibi iki efsane ismin yanı sıra başarılı karakter oyuncusu Taner Birsel, gönüllerin Mecnun'u Ali AtayDeniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali'nden 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Damla Sönmez, sevilen oyuncu Duygu Yetiş, yeni keşif Büşra Develi, deneyimli oyuncu Erkan Petekkaya, beyazerdenin ve ekranların sevilen yüzlerinden Esra Dermancıoğlu ve ekranların güzel yıldızı Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor.

Dijital Yapım Evi'nin yapımını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay otururken, filmin yapımcılığını ise Mustafa Uslu yapıyor.

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?Yandex.Metrica