Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ünlü Yönetmenin Mektupları İstanbul’da

22 Eylül 2017 11:30

Uluslararası Kısa Film Festivali KısaKes'te sinemaseverler 6 gün boyunca Ortaköy'ün en köklü sinema salonu Feriye Sineması'nda bir araya geliyor. Festival kapsamında ünlü yönetmen İlker Canikligil, başarılı görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki ve başarılı kadın yapımcı Nefes Polat gibi Türkiye'nin önde gelen isimlerinin atölyeleri, 10'larca kısa film gösterimi ve sektörün büyükleri ile katılımcıların bir araya gelip zaman geçirebilecekleri etkinlikler yer alacak.

KısaKes Kısa Film Festivali, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek dünyaca ünlü yönetmen Woody Allen'ın, koleksiyoner Özgür Çift'e ait Hollywood filmlerinde kullanılan kostüm ve aksesuarlardan oluşan çarpıcı koleksiyonunun parçaları olan özel mektuplarından ve mektuplarıyla birlikte gönderdiği, kendisi tarafından çekilmiş fotoğraflardan oluşan "Gönderen: Woody Allen" sergisine de ev sahipliği yapacak. Festival boyunca sergide çağımızın yaşayan ilgi çekici isimlerinden biri olan, eserlerinde kadın-erkek ilişkileri, metropol yaşantısının getirileri ve yaşamın anlamı gibi konular üzerine felsefik sorgulamalara yer veren, yönettiği hemen her filmde kendi de oynayan bu ünlü zihnin iç dünyasına kısa bir yolculuk imkanı bulacak olan festival katılımcıları, sergi alanından sevdiklerine kendi yazdıkları mektupları gönderebilecekler.

29 Eylül Cuma gecesi Zorlu PSM'de gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 5 film ve Pitching Platformu katılımcıları sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.Yandex.Metrica