Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Peri Tozu, 28 Martta vizyonda

17 Ocak 2008 00:00

Senaryosunu da Ela Alyamaç’ın yazdığı Peri Tozu adlı filmde, İpek Değer, Mehmet Ali Nuroğlu, Barış Yıldız, Serkan Ercan, Damla Özen, Ahmet Uz, Aytaç Öztuna, Kaya Akkaya, Devrim Atmaca, Emin Gümüşkaya rol aldı.

Filmin Konusu: “Hayat dolu ve etrafına neşe saçan Deniz ve en sevdiği arkadaşı Emre, çocukken birbirlerine söz verirler. Ne olursa olsun hiç ayrılmayacak ve kendi yarattıkları ‘Düşler Ülkesi’nde yaşayacaklardır.

Kendi kararlarını vermekten hep kaçınmış, geçmişiyle boğuşan Cem, kız arkadaşının ısrarları ile evlilik karambolüne girmek üzeredir. Deniz’in hayatı Emre’nin ani bir kalp krizi geçirmesiyle altüst olur. Deniz arkadaşını iyileştirebilmek için Cem ile sihir ve umut dolu bir yolculuğa çıkar. Tesadüflerin bir araya getirdiği Deniz ve Cem’in, çıktıkları yolculukta kat ettikleri duygusal gelişmeler ve sihirli Peri Tozu, İstanbul’a döndüklerinde onları yeni maceralara sürükleyecektir.”

Ela Alyamaç hakkında: Ela Alyamaç, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Nişantaşı Işık Lisesinde bitiren Alyamaç, liseyi İsviçre’de Leysin Amerikan Schoolda, üniversite eğitimini Kaliforniya’daki Chapman Üniversitesinde tamamladı. Film ve televizyon prodüksiyon eğitimi alırken uzmanlık alanını yönetmenlik ve senaryo yazarlığı olarak belirleyen Alyamaç, öğrenimi sırasında çektiği  “Everything” ve “Little Girl Blue” adlı kısa metrajlı filmleri Amerika’daki çeşitli film festivallerinde gösterildi. “Everything”, Laguna Beach Film Festivali’nde “En İyi Kısa Film” ödülünü aldı. “Little Girl Blue” filmi ise Chapman Üniversitesinde “En İyi Film” adayları arasına girdi ve yönetmen “Marion Knott Scholar Ödülü”ne layık görüldü.

Ela Alyamaç, eğitimini tamamladıktan sonra Los Angeles’da çeşitli belgesellerde ve televizyon programlarında çalıştı.enigmacuture

17 Mart 2009 12:45

çok güzel bir romantizm vardı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica