Murat Cemcir’den “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası”na Özel Açıklamalar posteri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, Kos(İstanköy) Belediyesi ve Oasis Alışveriş Merkezi'nin katkıları ile BodrumSinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu YatırımcılarıDerneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafındandüzenlenen "7. Bodrum Türk Filmleri Haftası" sona erdi.

Her geçen yıl daha da gelişen ve Türk filmlerini Bodrumlu sinemaseverler ileEge'nin büyülü atmosferinde buluşturan "Bodrum Türk Filmleri Haftası" nınüçüncü gününde birbirinden iddalı yapımlar yine seyirci ile buluştu.

Cinemarine Sinemaları'nda ayrıca gerçekleşen "Çalgı Çengi İkimiz" filminin gösterimine; filmin yapımcısı Necati Kocabay, yönetmeni Selçuk Aydemir vebaşrol oyuncusu Murat Cemcir katıldı. Gösterim öncesi seyirci ile biraraya gelenekip, söyleşide izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nailk kez 7 yıl önce katıldıklarını dile getiren Yönetmen Selçuk Aydemir, yenifilmleri "Ailecek Şaşkınız"ı da seyirciye tanıttı. Bir seyircinin; "Nasıl birarayageldiniz?" sorusuna; "Görücü usülü!" diye esprili bir yanıt veren Aydemir,sözlerine şöyle devam etti; "Bu sektör içinde enteresan bir karşılaşma oldu.Başka bir görüşme yaptığımız, başka bir oyuncu vardı. Ancak görüşmeye sözverdiği saatte gelmedi. O sırada Murat Cemcir de başka bir filmin senaryosu ileilgili görüşmek için ofisteydi. Biz de diğer oyuncu hakkında konuşurken, Murat;"Ben oynayabilirim bu rolde." dedi. Hayatımda da Murat'ı ilk defa görüyorumve inanın çok garip bir tipti. Biz Cemcir'i gönderdik. Sonra okuma provası olduğugünü öğrenmiş ve o gün oraya o karaktere bürünerek gelmiş. "Kurbanlık" diyebir filmdi. O karakterin kıyafetini giymiş. "Tokat" şivesi çalışmış. Ben bir izledimve bayıldım. O gün bugündür beraberiz. Yani o gün tuttu kopardı, rolü."

Ahmet Kural, Sıla Konserinde!

Cinemarine Sinemaları'nda gerçekleşen gösterimlerin yanı sıra "Çalgı Çengi İkimiz" filminin ekibi "Trafo Bodrum Açıkhava Gösterimleri"nde de Bodrumlusinemaseverler ve basın mensupları ile biraraya geldi. Filmin yapımcısı NecatiKocabay ve başrol oyuncusu Murat Cemcir'in katılımı ile gerçekleşen gösterimöncesi sohbette ilk konuşmayı "7. Bodrum Türk Filmleri Haftası"nı düzenleyen SİSAY Başkanı Cenk Sezgin yaptı. Sezgin sözlerine; "Festivalimizin bu gününde"Çalgı Çengi İkimiz" filmiyle beraberiz. Tüm heyacanımızla hazırlıklar yaptık. Enbaşından beri bizimle oldukları için kendilerine çok teşekkür ederim." diyebaşladı. Sezgin sözlerine ise şöyle devam etti; "Bizim enerjmizi aşan Bodrum'dayaşayan sanatseverlerin büyük katkısıyla bu işi büyütmeye devam etmekistiyoruz. Bodrum Türk Filmleri Haftası olmadan sinema sezonunu başlatmakistemiyoruz. SİSAY ve MGD'nin bu konudaki katkısı çok büyük. Ayrıca Kos(İstanköy) ve Bodrum Belediyeleri de elinden gelen tüm desteği veriyor.Bunun için kendilerine çok teşekkür ederim" Murat Cemcir de konuşmasına; "Festivalin birincisinde buradaydık, bize uğurlugeldi ve şuan yedinci filmimizi çekiyoruz. Umarım festivalin ondördüncüsündeuluslararası bir yerlerde oluruz." diye başladı. Cemcir, yeni projelerinde yeniisimlerle çalışacaklarını dile getirirken, Cengiz Bozkurt, Saadet Işıl Aksoy, GünayKaracoğlu ve Mustafa Alabora gibi isimlerle çalışacaklarının müjdesini verdi.Cemcir, yeni filmin kaderi Beşiktaş, gücü Galatasaray ve içeriği Fenarbahçe gibi olsun, diyerek herkesi kahkahaya boğdu. Bir seyircinin; "Ahmet Kural nerede?"sorusuna Murat Cemcir, "Sıla konserinde!" diye yanıt verdi.

Murat Cemcir'den Mumcular Köy Halkına Sürpriz!

"7. Bodrum Türk Filmleri Haftası" kapsamında Mumcular Köy Medyanı'ndagerçekleşen "Dere Tepe Sinema" gösterimlerinde bu akşam "Çalgı Çengiİkimiz" filmi izlendi. Mumcular Köy Meydanı'nı dolduran yüzlerce sinemaseverMurat Cempir'in sürpriziyle karşılaştı. Filmin arasında izleyicilerin anidenkarşısına çıkan Cemcir, kısa süre izleyicilerle sohbet etti; "Az önce Bodrumdaydık. Orada da Bodrumlularla buluştuk. Ben, Mumculara gitmekistiyorum, dedim. İyi ki bu festival var ve iyi ki geldim ve sizlerle buluştum. Normalde Ahmet Kural da burada olacaktı, fakat çok selamlarını iletti." diyekonuştu. Sohbet sonrası izleyicilerle selfie çekip, fotoğrafı Ahmet Kural'agönderen Cemcir, Mumcular halkının yoğun sevgisiyle karşılaştı.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica