Geleceğin Sinemasını Bergüzar Korel Sunacak posteri

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın  “Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini” senaryo aşamasında desteklediği “Geleceğin Sineması”na başvuru tarihi olan 28 Ocak’ın yaklaştığı şu günlerde gençler, filmlerinin projelerini göndermeye başladılar. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün projesi olan ve 4 yıldır Türkiye genelindeki Üniversitelerin katkılarıyla gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” için son başvuru tarihi 28 Ocak 2008. Geri sayımın başlamasıyla, okullarında ilk kısa filmlerini yapacak olan öğrenciler, ülkemizde öğrencilerin kısa filmlerini proje aşamasında destekleyen bu tek projeye  yoğun bir ilgi gösteriyor.

Son başvuru tarihi olan 28 Ocak 2008  tarihine kadar, organizasyonu üstlenen Türsak Vakfı’na gönderilecek olan projeler, 11 Şubat 2008 tarihinde seçici kurul tarafından değerlendirilecek,  dereceye girenler ise 18 Şubat’ta, Bergüzar Korel’in sinema öğrencilerini desteklemek amacıyla yapacağı gecenin sunumuyla gerçekleştirilecek olan Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Sanatçı bir ailenin kızı olarak “sinema öğrencilerini” desteklemek amacıyla ikinci kez “sunucu” olarak sahnede yer alacak olan başarılı oyuncu Bergüzar Korel,  bilindiği gibi “Zeytin Dalı” dizisiyle ilk kez kamera karşısına geçmiş;  “Şen Olası Ürgüp” ve “Kırık Kanatlar” dizileriyle dikkat çektikten sonra,  babası Tanju Korel’in vefatından iki dakika önce aldığı teklifle, “Kurtlar Vadisi Irak” filmiyle sinemaya adım atmıştı. Bu dizinin ardından “Binbir Gece” dizi ile TV izleyicilerinin gönlünde taht kuran ve
Türk Sineması’nın geleceği adına umut vadeden Bergüzar Korel,  bu çok özel gecede, genç sinemacılara sunumuyla eşlik edecek.

Devlet ve vakıf üniversitelerinin sinema - iletişim dalında 4 yıllık eğitim veren bölüm öğrencilerinin katılımına açık olan ve herhangi bir tema-tür sınırlaması olmaksızın imgesel (fiction), deneysel, belgesel ve animasyon dallarında katılabilecekleri Geleceğin Sineması 4’ün seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: ‘Hatırla Sevgili’ dizisinin genç oyuncusu Cansel Elçin,  sinema yazarı Çiğdem Kömürcüoğlu, sinema oyuncusu Fadik Sevin Atasoy, oyuncu ve yönetmen Kenan Işık, yönetmen Ömer Faruk Sorak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Sinema Daire Başkanı Nejat Gökçe ve Jürinin başkanlığını üstlenen TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil. Konuyla ilgili detaylı bilgi www.tursak.org.tr adresinden edinilebilinir.

 

Son Yorumlar (1)

kemalkamiltuyluoglu avatar kemalkamiltuyluoglu 23 Şubat 2013 11:47:05

biryerlerde varolduğunu bilmekte yeter sen yürü yolun açık olsun

Yandex.Metrica