Semih Kaplanoğlu ve Meltem Cumbul'dan Açıklamalar posteri

Uluslararası Adana Film Festivali önceki akşam düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene  Meltem Cumbul'un  hareketi damgasını vurdu.

Gecede Buğday filmiyle Film- Yön En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu sahneye çıktığı sırada Meltem Cumbulkendisiyle tokalaşmadı ve sırtını döndü. Bu olay salondakileri şaşırttı ve bazı tepkileri de beraberinde getirdi. Bu tepkinin ardından Semih Kaplanoğlu, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:

"Adana FF'de sahnede maruz kaldığım kabalığın ardından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler..."

Meltem Cumbul ise bu tepkinin ardından ünlü yönetmenin neden elini sıkmadığını sosyal medyada yayınladığı şu sözlerle anlattı:

"Eşitler arası bir selamlaşma ve yakınlaşma ritüeli olan el sakışmayı; kendinden olmayanları ötekileştirenle, fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle yapmayı reddediyorum. Yüreğime ve sevgiye düşman olanla, gözlerim ve ellerim dost olamaz."

Son Yorumlar

Yandex.Metrica